Tak upalnie tego lata jeszcze nie było!

Za nami prawdopodobnie najgorętszy weekend tegorocznego lata. Temperatury sięgające 34 st. we Wrocławiu, tropikalna sobotnia noc, podczas której w Zielonej Górze temperatura nie spadła poniżej 24 st., a w wielu miastach utrzymywała się powyżej 20 st. Dzięki współdziałaniu niżu znad południowej Francji i słabnącego wyżu znad Estonii dopłynęło do nas zwrotnikowe powietrze i stąd przyczyna takiej pogody.
Już wczoraj rano Agnieszka Cegielska informowała o tym, że czeka nas niełatwy czas, „że takie temperatury są dla naszych organizmów wyzwaniem, nie tylko w ciągu dnia, kiedy ta temperatura odczuwalna będzie na poziomie miejscami 35-36 st., ale też nocami, bo jest też trudne dla naszych zwierząt, które mają różnego rodzaju sierści, futerka i trudno im spać”. Nasza ulubiona prezenterka przestrzegała: „Prosimy, ostrzegamy od samego rana, aby na siebie uważać. Osoby, które źle znoszą wysokie temperatury, osoby chorujące na wszelkiego rodzaju choroby krążenia, z nadciśnieniem tętniczym, osoby starsze – pijemy bardzo dużo wody, rezygnujemy z kawy lub ją ograniczamy”. Mówiła, że nie jesteśmy przygotowani do życia w takich tropikach – choć nawet tutaj, w tym kraju są organizmy, które całkiem nieźle znoszą takie warunki, choć rozumiem Jej tok myślenia.
Co czeka nas w najbliższym czasie? W nocy może popadać i zagrzmieć na Podkarpaciu i Pomorzu Zachodnim, zatem tak po skrajnych regionach, poza tym spokojnie. Kolejna tropikalna noc w Lubuskim i na Pomorzu Zachodnim (20 st.), ale w innych miejscach też ciepło – na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce 18 st., w pasie od Pomorza, przez Kujawy, Mazowsze po Śląsk i Małopolskę 17 st., 16 st. na Mazurach i Podlasiu, 15 st. na Suwalszczyźnie. W dzień słonecznie tylko na Mazurach i Pomorzu, poza tym możliwe lokalne deszcze i burze. Gorąco i upalnie – 27 st. Suwałki, 28 Białystok i Gdańsk, 29 Olsztyn, 30 st. m.in. w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Szczecinie, 32 st. we Wrocławiu i w Zielonej Górze. W kolejnych dniach upał potrwa, zwłaszcza na zachodzie – we wtorek 25 st. na północnym wschodzie, 28 st. w centrum, 32 st. na Pomorzu Zachodnim, w środę odpowiednio 24, 27 i 31 stopni i czeka nas słoneczny czas, bez opadów i zawirowań. Na koniec mam dla Was zdjęcia z Agnieszką z wczorajszego poranka 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s