Wyż Manfred zapewni nam wiele dni ze słońcem!

Wyżowa pogoda ma to do siebie, że pewne jej opisy można wykorzystać nawet jeśli minie parę dni! Udowadniają to słowa Agnieszki Cegielskiej, która równo tydzień temu była w Gdyni, skąd nadawała dla telewidzów TVN24 prognozę. Swoją drogą przepięknie wyglądała na tamtejszym molo na tle wschodzącego słońca. Zresztą ono przewijało się jako główny temat: „Oby to słońce pozostało z nami jak najdłużej – cały wrzesień, cały październik i w ogóle najlepiej do końca roku, bo to światło jednak jest taką baterią, najpiękniejszą i najbardziej naturalną i tego słońca obiecujemy, że nie zabraknie i w Gdyni Orłowie i wszędzie w Trójmieście, i wszędzie wzdłuż Bałtyku bo przed nami przepiękne dni. Owszem one o poranku są rześkie w wielu miejscach, ale potem jak ta gwiazda już się pojawi na niebie, to ta temperatura zacznie rosnąć(…). Szykuje się piękna odsłona września, w ogóle nie widać opadów w ciągu tych najbliższych dni”.
Trzeba przyznać, że tej nocy zrobi się naprawdę chłodno: tylko 4 st. prognozowane są w Krakowie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu, tylko o 1 stopień więcej we Wrocławiu, w Bydgoszczy i Zielonej Górze. Nieco „więcej” tam gdzie większe zachmurzenie: 7 st. w Białymstoku, Suwałkach i 8 st. w Trójmieście. Wynika to z tego, że wyż Manfred znad Morza Północnego ściąga do Polski arktyczne powietrze, co w połączeniu z niemal bezchmurnym niebem daje taki efekt. W dzień za to da słoneczną aurę, a temperatura wzrośnie szybko, choć 20 stopni to będzie najwięcej, na co możemy w piątek liczyć i tyle ma pojawić się na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, czyli tych „tradycyjnych” biegunach ciepła. Poza tymi regionami 19 st. na Pomorzu Zachodnim i Kujawach, 18 na Mazowszu i w Małopolsce, 17 na Mazurach i Podlasiu, 16 na najchłodniejszej zazwyczaj Suwalszczyźnie.
Podobna pogoda czeka nas w weekend: w sobotę od 18 do 21, w niedzielę od 18 do 22. Agnieszka zwykła mawiać o takich warunkach, że to „pogodowe kopiuj-wklej”. W przyszłym tygodniu ma zmienić się cyrkulacja powietrza i ociepli się do poziomu 25-26 stopni, zatem lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa!

Ja zaś zostawiam Wam ze zdjęciami i z małym dylematem – czy słońce przyćmiło Agnieszkę, czy na odwrót? 😉

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: