Niż nietypowo ruszy ze wschodu na zachód

Kończy się wrzesień, który mimo różnorakich zawirowań pogodowych, należy uznać za całkiem przyzwoity. Październik przywita się z nami deszczowo, bowiem niż mający swoje centrum nad Rumunią zostanie „wypchnięty” nad Słowację przez rozrastający się wyż rosyjski, co sprawi, że strefa z opadami będzie de facto przesuwać się ze wschodu na zachód – to rzadka sytuacja.
Już w nocy popada na południowym wschodzie Polski, ale także w centrum i na Dolnym Śląsku. Spokojniej na północy i zachodzie. Dojdzie do ciekawej sytuacji, bo najchłodniej ma być na Pomorzu Zachodnim (8 st.), a najcieplej na… sąsiednim Pomorzu Gdańskim (13 st.). Poza tym 9 st. prognozowane jest na Suwalszczyźnie, 10 na Podlasiu i w Wielkopolsce, 11 na Ziemi Lubuskiej i Mazowszu, 12 st. w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. Okolice Szczecina mają być tej nocy najchłodniejsze, za to w ciągu dnia właśnie tam temperatura będzie najwyższa, bo 19 st., a wszystko przez to, że na północnym zachodzie ma się utrzymać dobra pogoda ze słońcem i umiarkowanym zachmurzeniem. Szare chmury z opadami obejmą zarówno południe jak i centrum kraju, przelotnie popada również w Wielkopolsce. Brak słońca sprawi, że na termometrach nie będzie wiele więcej niż w nocy, bo np. w Krakowie czy Rzeszowie maksymalnie 14 st., czyli ledwie o dwa, w Katowicach i Lublinie 15 (o 3 więcej). Całkiem miły dzień czeka mieszkańców np. Trójmiasta, Bydgoszczy czy Olsztyna, gdzie nie powinno padać, a temperatura wyniesie 17-18 st.
Od piątku niż zacznie słabnąć, jego resztki pozostaną nad Podkarpaciem i będzie nieco cieplej, bo od 16 do 19 st. Jednak naprawdę przyjemnie ma się zrobić w sobotę, bo wtedy na dobre władzę przejmie wyż, zacznie płynąć powietrze z południowego wschodu, wrócą temperatury rzędu 22-23 stopni. W niedzielę z kolei możliwe przelotne opady, ale będą 23-24 stopni na przeważającym obszarze i to chyba dobre wiadomości dla miłośników grzybobrania.

Będę miał dla Was, drodzy Czytelnicy drugą część zdjęć z pogodowego dyżuru Agnieszki Cegielskiej z dnia 23 września, kiedy witaliśmy z Nią kalendarzową jesień. Miłego oglądania 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: