Pierwsza sobota października ciepła, ale wietrzna!

Pogodą nad Starym Kontynentem sterują dwa układy baryczne – rosyjski wyż i brytyjsko-francuski niż o imieniu Bridget – one sprawiają, że do Europy Zachodniej płynie powietrze chłodne, zaś nad Bałkany i całą Europę Środkowo-Wschodnią – cieplejsze.
Nocą w wielu miejscach kraju, zwłaszcza na wschód o linii Wisły możliwe opady deszczu, które będą jednak zanikać, lokalnie mogą występować mgły. Zacznie silniej wiać w kraju, w porywach do 70-80 km/h, a w górach nawet do 100! Na termometrach od 11 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 12-13 st. w głębi kraju do 14 na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W ciągu dnia opady już tylko na północnym wschodzie Polski, poza tym całkiem przyjemna pogoda, na zachodzie i południu lokalnie nawet słoneczna. Ponadto szykują się temperatury ocierające się o lato: 25 st. we Wrocławiu i Krakowie, 24 w Poznaniu i Zielonej Górze, 23 w Łodzi i Rzeszowie. Dość ciepło również na północy kraju – 22 st. w Szczecinie, 20 w Trójmieście i Olsztynie, jedynie w Suwałkach i Białymstoku poniżej 20 st. (odpowiednio 17 i 19).
W niedzielę zacznie o sobie dawać znać wspomniana Bridget i związany z nią front atmosferyczny, który przyniesie na zachodzie kraju opady deszczu i burze. Zakres temperatur taki jak w sobotę, z tym że biegun ciepła „skoczy” na Podkarpacie, a chłodniej na zachodzie – maksymalnie od 17 do 20 stopni. W poniedziałek nadal deszczowo, choć bardziej popada tym razem na wschodzie. Na termometrach od 19 do 23 st., czyli całkiem nieźle, jak na początek października. Od wtorku pogodniej, ale chłodniej, bo już wszędzie tylko kilkanaście stopni.

Mam dla Was zdjęcia równo sprzed tygodnia, Agnieszka Cegielska postawiła wtedy na barwy niebieskie (dobra, upraszczam z tym kolorem) i białe, które są szczególnie bliskie wielu poznaniakom z kibicowska duszą, można by rzec – jak znalazł po czwartkowym meczu ;). Wracając jednak do pogodowych tematów, mówiła wtedy o zmianach, opadach i ochłodzeniu co w zasadzie się powtarza.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: