Za frontem front i po kilkanaście stopni

Parafrazując tytuł popularnej piosenki („Za krokiem krok”) można opisać scenariusz pogodowy na najbliższe dni. Niże sieją sporo zamieszania na południu Europy – były lokalne powodzie w alpejskich miastach na pograniczu francusko-włoskim, czy spore ulewy w Dalmacji. Z kolei do Polski znad Morza Północnego zbliża się inny niż, lecz na moment będziemy w wycinku spokojniejszej pogody.
Jeszcze w nocy może popadać na ścianie wschodniej, a także na południu, zaś na północy i zachodzie bez deszczu. Na termometrach 7 st. na Dolnym Śląsku, 11 w Małopolsce i na Podkarpaciu, 10 st. na Pomorzu Zachodnim i Lubelszczyźnie, poza tym 8-9 stopni. W ciągu dnia resztki „starego” frontu pozostaną na południowym wschodzie, zaś nad północny zachód wkroczy już „nowy”, a pomiędzy nimi będzie pas dobrej pogody z umiarkowanym zachmurzeniem. Warto dodać, że charakter tych opadów nie będzie ulewny, tak jak na południu kontynentu. Mamy cyrkulację zachodnią, co sprawia, że temperatury w kraju będą dość wyrównane: 14 st. w Suwałkach, 15 m.in. w Krakowie, Olsztynie czy Szczecinie, 16 w Poznaniu, Warszawie i Trójmieście, 17 w Zielonej Górze i we Wrocławiu.
Co w kolejnych dniach? W piątek i sobotę bardzo podoba pogodna, swoiste kopiuj-wklej. Na północy przelotne opady i od 14-16 st., w centrum 17, na południu 18-19. W sobotę od zachodu zacznie nasuwać się kolejny front, który z kolei ma popsuć pogodę w niedzielę. Można by powiedzieć: jesiennie, ale znośnie. Taka pogoda z pewnością ucieszy grzybiarzy, tym bardziej że przy obecności zachmurzenia nie grożą nam w najbliższym czasie przymrozki.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: