Niż Tanja ma nam przynieść przedsmak zimy

Czwartkowy poranek na antenie TVN24 również upłynął nam z aksamitnym głosem Agnieszki Cegielskiej, choć podobnie jak wczoraj, dzień przywitał nas znów ujemnymi temperaturami: „Mroźne dzień dobry, natomiast dzień nam to wynagrodzi, jeszcze będzie pięknie, dlatego że będzie sporo miejsc, gdzie będą pojawiać się nawet przejaśnienia, podobnie jak wczoraj, ale już północny zachód i także Trójmiasto to są te miejsca, gdzie zaznaczy się front atmosferyczny, więc zaczną pojawiać się przelotne opady, ale temperatura dodatnia – od 3 do 7 stopni”. Zapowiadała koniec spokojnej pogody, bo „w Polsce północno-zachodniej pojawia się chmury, co z kolei oznacza już nadchodzące zmiany, takie zmiany typowo jesienne, no przede wszystkim przelotne opady deszczu, ale też przewagę chmur, większą przewagę wilgoci, ona z kolei oznacza zwiększone odczucie chłodu”. Ponownie podkreśliła, że tegoroczny listopad obszedł się z nami całkiem łagodnie. Jaką ma radę Agnieszka na poranne mrozy? „Damy radę – choć to brzmi jak Bob Budowniczy” 😉
W nocy z takimi warunkami zmierzą się mieszkańcy Lubelszczyzny (-1 st.), Górnego Śląska (-2 st.) i Małopolski (-3 st.). I tam też nie powinno padać. Na pozostałym obszarze kraju możliwe są przelotne opady, ale będzie miało to też zaletę – temperatura nie spadnie poniżej 3-4 stopni (na północnym wschodzie do 2 st.). Będzie to wynikiem zsuwania się frontu, o którym rano mówiła nasza ulubiona prezenterka pogody. W piątek zacznie się wypogadzać od zachodu, ale będzie to miało swoją cenę – zacznie silniej wiać. Pod względem wskazań na termometrach ma być podobnie jak dziś: 3 st. Podkarpacie, 4 st. Małopolska, 5 st. Suwalszczyzna, 8 st. Lubuskie, w innych regionach kraju 6-7 stopni.
W weekend zacznie płynąć do nas arktyczne powietrze, co sprawi, że we wschodnich regionach możliwe są nawet opady śniegu i tam lokalnie temperatura może pozostać ujemna nawet w ciągu dnia!
Choć perspektywy pogodowe nie są zbyt ciekawe, to pocieszmy się kolejnymi zdjęciami i cały czas czekamy na magiczne 10 tysięcy!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: