Żadnej zimy w najbliższym czasie nie widać!

„Grudzień rzadko kiedy bywa mroźny i bardzo biały, chociaż akurat będzie w ciągu tych najbliższych dni słoneczniejszy niż ostatnio, a to zawsze jakiś plus” – tym zdaniem wstępu wieczorną prognozę rozpoczęła w poniedziałek Agnieszka Cegielska. Warto tu wspomnieć, że dziś dyżurowała także rano, a takie sytuacje zdarzały się ostatnio w TVN niezwykle rzadko!
„Zajmijmy się tym, co lepsze, przyjemniejsze, bo wyż przypilnuje pogody w naszym kraju, mowa tu głównie o Polsce południowej i południowo-wschodniej, gdzie możemy liczyć na przejaśnienia. Dziś rano, wczoraj rano przepięknie wyglądała perspektywa Tatr skąpanych w słońcu. Nie może być tak super do końca, więc na północy i północnym zachodzie to niebo będzie bardziej zachmurzone, ale praktycznie wszędzie będzie płynąć cieplejsze powietrze, a to z kolei oznacza wyższe temperatury”. Popłynie ono z południa, znad Afryki, bowiem takiemu ruchowi sprzyjać będzie położenie wspomnianego przez Agnieszkę wyżu, który będzie sobie wędrować znad Bałkanów w kierunku Ukrainy, a dodatkowo wspomoże go niż znad Lazurowego Wybrzeża.
Nocą chmury frontu „otrą się o Polskę północno-zachodnią, więc w okolicach Szczecina jakieś niewielkie, przelotne opady deszczu mogą się pojawić, tu będziemy mieć 3 st., ale jak przeskoczymy do Polski wschodniej, no to tu -3, zatem ta amplituda wyniesie około sześciu stopni, zatem warto uważać”Agnieszka miała tu na myśli możliwość pojawienia się mgieł, które potrafią skutecznie ograniczać pole widzenia, co ma znaczenia choćby dla kierowców. W ciągu dnia, zgodnie z Jej słowami nie powinno padać, bowiem „front jakoś niespecjalnie będzie nam dokuczać, on będzie napierać, ale opady z nim związane pojawią się dopiero pojutrze. Tymczasem wtorek od 2 do 7 stopni i poczujemy napływ tego cieplejszego powietrza, które będzie płynąć, zwłaszcza do Polski zachodniej”. Zatem tak jak zapowiada się różnica na termometrach w nocy, tak i w dzień: 2 st. Suwalszczyzna i Podlasie, 3 st. Mazury i Mazowsze, 4 st. Kujawy, Pomorze i Małopolska, 5 st. Wielkopolska, 6 st. Lubuskie i 7 st. Dolny Śląsk.
Taka tendencja zachowa się też w kolejnych dniach: „Środa od 3 do 8 st. z tym, że ten wspomniany front atmosferyczny już dotrze i zaznaczy się na północy i zachodzie kraju, w czwartek więcej rozpogodzeń”. Koniec tygodnia ma zachować układ temperatur, przypominający ten prognozowany na jutro.

Aktualizacja: zdjęcia Agnieszki z porannej prognozy z tego dnia 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: