Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Szykuje się suchy i dość ciepły weekend

Wszystko wskazuje na to, że ci, którzy czekają na mróz i śnieg, będą musieli w najbliższym czasie obejść się smakiem. Do większości kraju płynie ciepłe powietrze z południowego zachodu Europy.
Nocą przez Polskę przejdzie mało aktywny front atmosferyczny – niewielki deszcz lub deszcz ze śniegiem może spaść na Wybrzeżu i w pasie pojezierzy, być może w części Wielkopolski. Na południu powinno być spokojnie. Na termometrach -1 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu, około zera m.in. na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Górnym Śląsku, 1 st. na Podlasiu, 2 st. na Kujawach, Mazurach i w Wielkopolsce, 3 st. na Pomorzu Gdańskim i 4 na Pomorzu Zachodnim. Na północnym wschodzie trudne warunki drogowe, może być ślisko! W ciągu dnia właśnie w tamtym regionie może jeszcze padać, na pozostałym obszarze raczej pochmurno, choć na zachodzie mogą pojawić się przejaśnienia. Choć za kilka dni przywitamy kalendarzową zimę, to warunki pogodowe przypominają raczej przedwiośnie – w piątek prognozowane jest 8 st. we Wrocławiu, 7 st. w Szczecinie i Zielonej Górze, 6 st. w Gdańsku, Łodzi i Poznaniu, 5 st. w Katowicach, Krakowie i Warszawie, 4 st. w Białymstoku i Lublinie.
W kolejnych dniach czeka nas wyżowa pogoda – w sobotę od 3 do 7 st., w niedzielę od 2 do 7, nieco więcej na termometrach w Polsce zachodniej. Z początkiem nowego tygodnia pojawią się opady, ale będzie to wyłącznie deszcz, bowiem ma się nieco… ocieplić.

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na zdjęcia z Agnieszką Cegielską z ubiegłego tygodnia, a których nie dało się wykonać na bieżąco z powodu awarii sprzętu. Na początek materiał z 11 grudnia, kiedy to nasza ulubiona prezenterka przyodziana w suknię w kolorze butelkowej zieleni opowiadała m.in. o tym, jak opady mokrego śniegu mogą uprzykrzyć życie mieszkańców miast. Miłego oglądania!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: