Agnieszka zapowiada niemal wiosenne temperatury!

We wtorkowy wieczór, pierwszy raz w 2021 roku mogliśmy oglądać i słuchać Agnieszki Cegielskiej, która w „Faktach po południu” zapowiadała koniec tęgich mrozów: „Jeszcze na północnym wschodzie dziś w nocy -16 st., a z kolei plus 1 na Pomorzu Zachodnim, więc ta różnica, ta amplituda temperatury wyniesie nawet 17 stopni. Zimowo – tak solidnie – na wschodzie kraju, natomiast zachód już nam pokazuje, że przed nami zmiany w pogodzie. Czy na lepsze? Może nie do końca, natomiast musimy być przygotowani na to, że skok tej temperatury będzie taki solidny, dlatego że już w czwartek termometry mają pokazać nawet 9 st. Co będzie się działo w ciągu dnia? Tu od zera do siedmiu stopni, już ta amplituda będzie mniejsza, natomiast na zachodzie kraju bardziej chyba wiosnę poczujemy po tych mrozach ostatnich, bo plus 7 i słońce, sucho. Natomiast na wschodzie jeszcze zimowo, po środku tak właśnie pomiędzy, dla równowagi, natomiast w kolejnych dniach, zarówno w czwartek jak i w piątek ta temperatura już właściwie wszędzie dodatnia: w czwartek 9 st. Pomorze Zachodnie, 6 Wrocław, centrum 4, wschód od 2 do 5, w piątek z kolei od 3 do 8 stopni i tylko niewielkie opady deszczu (nie śniegu) na Podkarpaciu i przede wszystkim słonecznie i pogodnie. To nie jest tak, że ta zima do nas nie wróci, nie wiemy, czy taka sroga, natomiast już w ten najbliższy weekend gdzieś tam na północy, północnym wschodzie ponownie widać opady śniegu. Tak czy inaczej te najbliższe dni będą bardziej wiosenne niż zimowe.”
Zanim przyjdzie do nas to „styczniowe przedwiośnie” to czeka nas niełatwe przejście, bo cały śnieg, który nagromadził się od kilku dni zacznie teraz topnieć, co z pewnością niekorzystnie wpłynie na warunki drogowe, tym bardziej że nocą na północy i zachodzie kraju może padać deszcz ze śniegiem przy temperaturze 0-1 st., zatem śliskie jezdnie i chodniki gwarantowane. Na Mazowszu i Lubelszczyźnie -5 st. i opady śniegu. Tak jak Agnieszka wspominała, gorsza pogoda czeka jutro mieszkańców wschodniej i centralnej Polski – odpowiednio pod znakiem mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, zaś na zachodzie zza chmur wyjrzy słońce. Temperatura w wybranych miastach: 0 st. Suwałki, 1 Białystok, 2 Olsztyn, 3 Łódź i Warszawa, 4 Gdańsk i Kraków, 5 Poznań, 6 Szczecin, 7 Wrocław i Zielona Góra. Na szczęście w kolejnych dniach powinno być już spokojniej i bez opadów.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: