Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Koniec styczniowej wiosny, w weekend ochłodzenie

Czy to początek marca? Choćby w stolicy Wielkopolski pięknie świeci słońce i w momencie kiedy piszę te słowa jest 12,8 stopnia! Tak dobrą pogodę zawdzięczamy napływowi mas, które można by nazwać zwrotnikowymi, bo pochodzą znad Afryki. Taką sytuacją cieszymy się nie tylko my, ale cała środkowa i południowa Europa. Jednak nad Wyspami Brytyjskimi za frontem atmosferycznym już czai się chłód, który niestety do nas przyjdzie, jednak nie będzie on tak dotkliwy, jak ten sprzed kilku dni.
Zresztą dla całego kraju zapowiadana była całkiem przyjemna i słoneczna pogoda zaś temperatury solidnie dodatnie: 4 st. na północnym wschodzie, 6-7 w centrum, a 10-11 na zachodzie! Już wiemy, że okazało się to lekko niedoszacowane 😉 . Jedynym chyba minusem jest halny w górach. Po południu mogą pojawić się opady deszczu na Pomorzu Zachodnim.
W sobotę widać zmianę na gorsze – opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Jeszcze 8 st. na Podkarpaciu, w centrum około sześciu, a na północy już tylko 2-3 stopnie. W niedzielę jeszcze gorzej, bo już tylko 6 st. na południowym wschodzie, na pozostałym obszarze 1-2 st. i opady mokrego śniegu. W poniedziałek już nieco lepiej, bo większe szanse na słońce w centralnej i zachodniej Polsce, na termometrach prognozowane od 0 do 3 st.

Pierwsza spośród rodu prezenterek pogody Agnieszka Cegielska, obchodziła wczoraj imieniny (jak zresztą większość Pań o tym imieniu). Oczywiście składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, życzliwych ludzi wokół i pomyślności w decyzjach wszelakich 😀

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: