Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Pierwsze dni lutego 2021 przyniosą ocieplenie!

Początek nowego tygodnia i miesiąca zarazem rozpoczął się ujemnymi temperaturami, a w wielu regionach leży śnieg, który popadywał w ostatnich dniach stycznia. O tym co przyniosą w pogodzie najbliższe dni mówiła w poniedziałkowych „Faktach po południu” Agnieszka Cegielska, która ubrana na niebiesko-biało zapowiadała ocieplenie.
„Szykują się zmiany – jeszcze dziś zobaczymy takie zimowe klimaty i zimowe temperatury, -11 stopni na północnym wschodzie, z kolei już dużo mniejszy mróz na zachodzie kraju (-6, -7 st. – przyp. aut.), natomiast jeszcze na wschodzie, bo niebo będzie spokojne, pogodne, więc to ciepło będzie uciekać do góry, ale przed nami to chyba ostatnia noc w ciągu tych najbliższych dni tak mroźna, bo do Polski zaczyna wkraczać cieplejsze powietrze. W pierwszej kolejności front atmosferyczny, a to właśnie z tym frontem związane są opady, jak spojrzymy na mapę, czy to na zachodzie, czy na północy, czy w centrum – ten front akurat tak przejdzie taką drogą przez Polskę środkową, ominie Polskę południową, ale to nie zmienia faktu, że tam dotrze cieplejsze powietrze i jak spojrzymy na temperaturę prognozowaną na wtorek, to już widzimy różnicę, już praktycznie na przeważającym obszarze kraju ta temperatura w ciągu dnia będzie dodatnią: 3,4 stopnie. Jeszcze ujemne temperatury tylko na północnym wschodzie, ale wiadomo, że to ciepłe powietrze, płynące z zachodu Europy ma tam najdalej, więc jeszcze chwile mu to zajmie zanim tam dotrze i odwróci sytuację na termometrach, natomiast najbliżej ma właśnie do Polski południowo-zachodniej, stąd na termometrach już w środę, uwaga uwaga – 10 stopni prognozujemy dla Wrocławia. Także na chwilę pożegnamy w tej części, szczególnie dużych miast śnieg, no bo 10 stopni spowoduje, że ten śnieg będzie znikać, 8 st. m.in. na Śląsku, w Małopolsce, ale generalnie jak przyjrzymy się temu, co ma się wydarzyć w pogodzie w środę to widoczne jest spore ocieplenie i jak opady to będzie to raczej mieszanka raczej śniegu z deszczem, podobna sytuacja w czwartek”.
Pozwolę sobie jeszcze nieco uszczegółowić prognozę na jutro: na północy kraju możliwy przelotny śnieg, w centrum już deszcz ze śniegiem, i zgodnie z tym co mówiła Agnieszka, bez opadów na południu. Prognozowana maksymalna temperatura w wybranych miastach: -2 st. Suwałki, -1 Białystok i Olsztyn, 0 st. Gdańsk, 1 Bydgoszcz, 2 Szczecin i Warszawa, 3 st. Łódź, Poznań i Zielona Góra, 4 st. Kraków, Katowice i Wrocław. Zgodnie z Jej słowami jeszcze cieplejsza będzie środa, a szczególnie odczuwalne ma to być na południu i zachodzie.
Pod koniec nasza ulubiona prezenterka pogody zachęcała wszystkich tych, którzy lubią zimową aurę, aby z niej korzystali, bo zapowiadane przez Nią ocieplenie zmieni sytuację, „co nie oznacza, że zima do nas nie wróci”. Co najmniej cztery tygodnie jeszcze będziemy o niej sporo mówić, bo dopiero z początkiem marca pojawi się wpierw meteorologiczna, a z biegiem dni również kalendarzowa i upragniona przez wielu wiosna.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: