Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Czy 25 lutego 2021 padnie historyczny rekord ciepła?

Na początek będzie nieco prywaty – jak dla mnie dzieją się rzeczy wręcz piękne. W Poznaniu termometr pokazał 17 stopni, tymczasem tvnmeteo.pl informuje, że w Jeleniej Górze odnotowano 21,2! Niewiele zabrakło do rekordu z 25 lutego 1990 roku, było wtedy 21,4 stopnia. Przypominam, że cały czas mamy jeden z trudniejszych miesiąców roku, kiedyś mówiono o nim „Idzie luty, szykuj buty” czy jakoś tak. Możliwe jest jednak, że rekord padnie jutro!
A wszystko zawdzięczamy bałkańskiemu wyżowi, który sprowadza do nas, trzeba to powiedzieć, zwrotnikowe powietrze i skutecznie „wypycha” niże daleko na północ – przypomina to nieco tzw. blokadę omega, która w okresie letnim potrafi zapewniać w naszej części Europy solidne upały (w sumie jak na luty to jest upał). Ze względu na małą ilość chmur noc będzie chłodna, ale nie mroźna. Około zera na Podkarpaciu, 1 st. w Małopolsce i na Lubelszczyźnie, 2 st. na Mazowszu i Podlasiu, 3 st. n Kujawach i Mazurach, 4 st. na Pomorzu i w Wielkopolsce, 6 st. na Nizinie Szczecińskiej. W ciągu dnia nie ma mowy o opadach, zachmurzenie małe, lokalnie nawet bezchmurnie. Na termometrach 8 st. w Suwałkach, 9 w Białymstoku, 13 w Olsztynie, 14 w Trójmieście, 15 w Warszawie, 16 w Bydgoszczy i Szczecinie, 17 w Krakowie i Poznaniu, 18 w Katowicach i Zielonej Górze, do 19 we Wrocławiu! Do tego korzystne warunki biometeorologiczne w całym kraju – to rzadkość.
Niestety ten wiosenny raj długo nie potrwa – w piątek jeszcze ciepło, bo 16 st. na południu, 11 st. w centrum ale pojawią się opady deszczu. W sobotę znacznie chłodniej, bowiem 5-6 stopni na wschodzie, 7-8 na zachodzie. Niedziela jeszcze chłodniejsza na wschodzie, bo tam tylko 2-3 stopnie, na zachodzie nadal do ośmiu.

Na zapowiadane ochłodzenie mogą przydać się wskazówki Agnieszki Cegielskiej ze wczorajszego „Dzień Dobry TVN” o tym, jak przyrządzać rozgrzewające napoje. Wspominała, aby gorących dań unikały osoby chorujące na dolegliwości żołądkowe, z kolei danie zimniejsze są korzystniejsze dla osób odchudzających się, ale… w umiarkowanych ilościach. Całość można obejrzeć pod poniższym linkiem:
https://dziendobry.tvn.pl/a/cieple-dania-i-napoje-to-blogoslawienstwo-dla-organizmu-poznaj-przepis-agnieszki-cegielskiej-na-zimowy-napoj
Postarałem się też o parę efektownych zdjęć 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: