Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Skandynawski niż funduje nam pogodową przeplatankę

Dziś w Poznaniu mieliśmy i przepiękny zachód słońca, i potężną śnieżyce z silnym wiatrem tuż po południu. Zmienność poniedziałkowej aury „zawdzięczamy” chłodnemu frontowi atmosferycznemu, który z północnego zachodu wkroczył do Polski i powędrował dalej. Jest on związany z głębokim niżem znad Laponii, który „do spółki” z wyżem znad Atlantyku pompuje arktyczne powietrze do całej Europy Środkowej, ale też do Francji i nad Wyspy Brytyjskie – cieplejsze masy powietrza zostały zepchnięte w rejon Morza Śródziemnego.
W nocy opady deszczu ze śniegiem, momentami solidne na wschodzie i południu kraju, w pasie pojezierzy mogą pojawiać się też przelotne opady śniegu. Spokojniej na zachodzie, ale tam najzimniej: -4 st. stopnie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, -3 w Wielkopolsce. Zresztą za wyjątkiem Podkarpacia i Lubelszczyzny, gdzie prognozowane jest około zera, temperatury będą ujemne: -3 st. na Podlasiu, -2 na Kujawach, Mazowszu i w Małopolsce, -1 wzdłuż Wybrzeża. Uwaga kierowcy, przy takich warunkach atmosferycznych drogi mogą być śliskie! W ciągu dnia wystąpią rozpogodzenia, ale też możliwe lokalne, przelotne opady śniegu za wyjątkiem południowego wschodu Polski. Będzie on jednak topnieć, bo w przeciwieństwie do nocy temperatury będą już dodatnie i dość wyrównane: 4 st. na Górnym Śląsku, 7 w Lubuskim, na pozostałym obszarze 5-6 stopni. Nadal będzie nam towarzyszył zachodni, porywisty, nieprzyjemny wiatr.
Najbliższe dni przesadnie nie zmienią sytuacji – w środę od 5 do 7 i nadal możliwy przelotny śnieg, z kolei w czwartek od 6 do 8 i większa przewaga opadów deszczu ze śniegiem. Oj wiosno, coś nie bardzo chcesz do nas przyjść… A przecież tak piękna była środa sprzed tygodnia, kiedy to Agnieszka Cegielska stała przy mapce z dwudziestostopniowymi temperaturami i była z takowej prognozy wyraźnie zadowolona – zresztą zdjęcia z tego dnia można podejrzeć w poprzednim wpisie do czego oczywiście zapraszam!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: