Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Po ciepłej niedzieli wiosna znów w odwrocie

Za nami bardzo przyjemna pod względem pogodowym niedziela, zatem słowa Agnieszki Cegielskiej z czwartkowej prognozy się spełniły. Teraz przyjdzie ciąg dalszy, ten, którego nie chciała zbytnio rozwijać. Do kraju zmierza zimny front atmosferyczny, związany z niżem znad Szwecji i dojdzie do kolejnej zmiany mas powietrza i ciepłą z południa, zastąpi arktyczna, która sprawi że w środku tygodnia pojawią się nawet opady śniegu!
Najbliższa noc jeszcze spokojna – może przelotnie padać deszcz na wschód od linii Wisły, a także na północnym zachodzie Polski, gdzie zacznie już dopływać chłód, stąd tylko 3 st. Na pozostałym obszarze jeszcze dość ciepło, bo 8 st. na Mazowszu i Podkarpaciu, 7 w Małopolsce, na Mazurach i Podlasiu, 6 st. na Pomorzu Gdańskim, 5 na Kujawach i Wielkopolsce. W ciągu dnia frontowe chmury z opadami deszczu popłyną dalej w kierunku centrum, nie powinny dotrzeć na wschód i południe kraju. Jedenaście stopni – taka będzie w poniedziałek amplituda temperatury pomiędzy najcieplejszym Rzeszowem (19 st.), a Szczecinem i Zieloną Górą (8 st.)! To już pokazuje, jaka zmiana czeka nas później, choć na początku nowego tygodnia w wielu miejscach będzie jeszcze całkiem ciepło: 18 st. w Krakowie i Lublinie, 17 w Warszawie, 16 w Białymstoku, 15 w Łodzi, Katowicach i Olsztynie. Im bardziej na zachód tym chłodniej, bo w Poznaniu i we Wrocławiu już tylko 10 st, czyli niemal o połowę mniej niż wskazywały termometry w niedzielę po południu!
We wtorek sytuacja się „wyrówna”, bo na termometrach od 6 do 9 st., a najchłodniej będzie na Dolnym Śląsku. W górach może padać śnieg, na nizinach deszcz ze śniegiem, spokojnie jedynie na Pomorzu Zachodnim, w którym jest największa szansa na przejaśnienia i tam najcieplej. Podobna sytuacja w środę – od 3 do 8 st, na południu kraju opady pojawią się opady mokrego śniegu.

Przed nami chłodne dni, więc z pewnością rozgrzeje Was informacja, że po długiej przerwie w prasie kolorowej opublikowano wywiad z Agnieszką Cegielską z dużymi, efektownymi zdjęciami. Tym razem jest to dwutygodnik „Viva”, który można zakupić od minionego czwartku. Okładka zawiera bardzo charakterystyczne elementy, co zresztą widać. Nie zdradzę jego treści i zapraszam do lektury!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: