Pierwsze majowe prognozy od Agnieszki

Świąteczny poranek piątego miesiąca roku witaliśmy na antenie TVN24 razem z Agnieszką Cegielską, która jak zwykle miała dla nas najważniejsze informacje pogodowe. Na samym początku mówiła, że miesiąc zacznie się „majówką kapryśną, nie dla wszystkich, bo dla części pracującą, więc nie wiem, czy się cieszyć, że na przykład ta pogoda jest taka kiepska, gdy człowiek musi być w pracy i wstawać o świcie. No nie, też byłoby miło, gdybyśmy wyszli z pracy i mogli trochę słońca zażyć”. Trzeba jednak przyznać, że łatwo nie będzie.
Tymczasem słońcem cieszyli się w ciągu dnia jedynie mieszkańcy północy Polski (Tomkowi dziękuje za informację), zaś w stolicy Wielkopolski było szaro, pochmurno i w sumie sennie. Agnieszka z rana pocieszała zwłaszcza mieszkańców Trójmiasta, gdzie odnotowano ujemne temperatury, sama mówiła, że „życzylibyśmy sobie więcej ciepła, ale to będzie pogoda w kratkę, tu będą pojawiać się przejaśnienia, bo ta strefa opadów, która wkroczyła do Polski zachodniej, będzie sobie wędrować dalej, więc będą takie miejsca jak Dolny Śląsk, gdzie w ogóle nie możemy liczyć na chwile ze słońcem dziś, mamy nadzieję, że to się zmieni. Natomiast tak, czy inaczej nie jest to wymarzona pogoda na majówkę, na pewno bardzo dobrze się śpi przy takich warunkach atmosferycznych, więc proszę przynajmniej się wyspać, kto może”. W sumie rady nieświadomie posłuchałem – po południu naprawdę dobrze się spało. Z kolei prowadząca Joanna Kryńska mówiła, że „Aga w paski, mówiła o pogodzie w kratkę” – takie to były poniekąd trafne pogodowo-modowe zabawy słowne. Mimo wszystko „gdy uśmiechnięta kobieta, Agnieszka Cegielska, tłumaczy kapryśną pogodę, to da się to przeżyć” – to jest swoista parafraza motta bloga. Nasza ulubiona pogodynka zalecała spacery w lasach o tej porze, ze względu na specyficzny zapach ziół wszelakich. „Pogoda, umówmy się, czy majówka, czy Boże Narodzenie, czy Wielkanoc, wiemy jak to jest na te wszystkie weekendy, święta itd., ta pogoda rządzi się swoimi prawami”. Nad ranem pierwszego dnia maja były temperatury sięgające 7-8 stopni na południu Polski – „to nie jest szaleństwo, jeśli chodzi o taki weekend, kiedy pragnęlibyśmy powypoczywać i się w tym słońcu wygrzać. Jest jak jest, natomiast będzie lepiej, ale dopiero po majówce”.
Perspektywy na niedzielę, a zwłaszcza poniedziałek są raczej złe, bo zmierza do nas niż o imieniu Daniel, który ma przynieść obfite opady deszczu. Do tego przyjdzie silny wiatr, bowiem jak to często bywa nad naszym krajem, zderzą się dwie różne masy powietrza – arktyczna z północy i ciepła z południa. Będzie to widoczne już na termometrach nocą – na Mazurach ledwie 2 st., na Podlasiu 3, na Pomorzu i Kujawach 4, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej 6, na Mazowszu 7, najwyższe wartości na Lubelszczyźnie, w Małopolsce (8 st.) i na Podkarpaciu (9 st.), ale ceną za to będą opady deszczu. Niedziela „solidarnie” deszczowa i będzie widoczny kontrast termiczny – ledwie 8 st. prognozowane jest we Wrocławiu, 9 na obszarze w okolicach Zielonej Góry, Poznania, Bydgoszczy aż po Trójmiasto, 10 w Łodzi i Olsztynie, 11 w Białymstoku, Katowicach i Warszawie. Cieplej na południowym wschodzie, bo 15 st. prognozowane jest w Lublinie, i aż 18 w Rzeszowie, choć tam możliwe są nawet burze. W poniedziałek większe szanse na rozpogodzenia, ale chłodno – od 8 st. na północnym wschodzie do 12 st. na południowym zachodzie. Pogoda kapryśna czy nie, ale my kapryśni nie będziemy i zdjęcia z Agnieszką wstawimy, a są doprawdy zacne 🙂

W tym miejscu nasza ulubiona prezenterka zmieniła fryzurę 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: