Mamy wreszcie doczekać prawdziwej wiosny!

W piątkowe popołudnie w Poznaniu solidnie padał deszcz, a temperatura wynosiła ledwie 5 stopni. Sprawcą tego był niż, który w ogóle psuł tego dnia pogodę w kraju. Dziś był już daleko nad północną Rosją, a pogodą w Polsce zaczął sterować wyż znad Bałkanów – jutro jego centrum przesunie się nad Rumunię, tymczasem dość głęboki niż znajduje się nad Wyspami Brytyjskimi. Taki układ ciśnienia otworzy (nareszcie!) drogę cieplejszemu powietrzu do naszej części Europy, co sprawi że w niedzielę w większości regionów temperatura przekroczy 20 stopni!
W nocy może popadać na północnym zachodzie Polski, na pozostałym obszarze pogodnie, na wschodzie nawet bezchmurnie. Będzie jeszcze dość zimno, bo około zera na Suwalszczyźnie, 1 st. na Mazurach i Podlasiu, 2 st. na Mazowszu, Pomorzu i w Małopolsce, 3 st. na Ziemi Łódzkiej, 4 st. na Kujawach i Dolnym Śląsku, 5 st. w Wielkopolsce i 6 na Nizinie Szczecińskiej. W ciągu dnia strefa wilgoci zostanie wypchnięta na północ i będzie słońce i tylko słońce! Gwałtownie wzrośnie temperatura: w Suwałkach prognozowane jest 15 st., w Białymstoku 17, w Warszawie 19, w Lublinie i Olsztynie 20, w Trójmieście 21, w Bydgoszczy i Krakowie 22, w Katowicach i Szczecinie 23, w Poznaniu i Zielonej Górze 24, a we Wrocławiu 25! Warto porównać to z temperaturami minimalnymi z nocy – różnica jest kolosalna! Rzadko kiedy zdarzają się takie adwekcje ciepła (adwekcja – gwałtowny napływ określonej masy powietrza, zazwyczaj kojarzona z uderzeniami arktycznego zimna w okresie jesienno-zimowym).
Piękna, prawdziwie wiosenna pogoda utrzyma się również w poniedziałek i we wtorek. O opadach nie ma mowy, na termometrach pojutrze od 18 do 25 stopni, a za trzy dni od 20 do 26 stopni. W środę od zachodu pojawią się opady, ale póki co trzymajmy kciuki żeby to się sprawdziło, bo chyba wszyscy na to czekamy! Mam dla Was drugą część zdjęć z najlepszą prezenterką pogody w Polsce, Agnieszką Cegielską z dnia 30 kwietnia – zatem miłego oglądania i obserwujcie bloga!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: