Chłodny front nam narozrabiał, nowy tydzień zapowiada się letnio!

Sobota upłynęła pod znakiem zmiennej pogody, lokalnie przechodziły ulewy (np. w Poznaniu tuż po 15:00). Przyczyną tego niełatwego dla nas dnia był niż znad Łotwy, a front atmosferyczny z nim związany przechodził przez nasz kraj. Jutro sytuacja ulegnie zmianie, bo do naszego kraju przysunie się wyż z centrum nad Beneluksem. Do Europy Środkowej popłynie powietrze, można by nawet powiedzieć, że arktyczne, zatem w niedzielę ledwie kilkanaście stopni na termometrach.
Nocą jeszcze zanikające opady wzdłuż ściany wschodniej, poza tym już spokojnie, z umiarkowanym zachmurzeniem. Ono w sumie „uratuje” dwucyfrowe temperatury: 10 st. na Suwalszczyźnie, 11 na obszarze od Pomorza Zachodniego, przez Kujawy i Mazury po Podlasie, 12 st. na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, 13 st. na Ziemi Łódzkiej, Podkarpaciu i w Małopolsce. W ciągu dnia możliwe lokalne burze w północno-wschodniej Polsce, poza tym pogodnie, na zachodzie nawet słonecznie, choć nie bezchmurnie. Chłodniej niż w ostatnich dniach, choć warunki będą dość wyrównane, bowiem na termometrach 16 st. w Szczecinie, 17 st. w Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu, 18 st. w Katowicach, Krakowie i Warszawie, 19 w Lublinie i Rzeszowie.
Nowy tydzień zapowiada się już cieplej – w poniedziałek od 19 do 25 st., we wtorek od 22 do 26 st. Istnieje prawdopodobieństwo, że pod koniec tygodnia (wreszcie) zobaczymy 30 stopni!

Warto dodać, że o tej kapryśnej, zmiennej, sobotniej aurze informowała nas już z samego rana na antenie TVN24 Agnieszka Cegielska, szerszy materiał pojawi się wkrótce!

I zgodnie z obietnicą, będzie sporo zdjęć i trzeba przyznać, że Aga pięknie prezentowała się w błękitnej, wiosennej sukience 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: