Przed nami pierwsze upały w 2021 roku!

Już dzisiaj czuliśmy, że jest bardzo ciepło, ale to dopiero początek, bowiem płynie do naszej części Europy szerokim strumieniem zwrotnikowe powietrze, dociera aż nad Skandynawię! Niże są daleko – jeden nad Beneluksem, drugi nad Bułgarią.
W związku z tym noc niemal bezchmurna i bardzo ciepła, jeszcze nie tropikalna (z taką mamy do czynienia, kiedy temperatura nie spada poniżej 20 stopni). Choć blisko tego będzie południowo-zachodnia Polska – tam 19 st., o jeden stopień mniej prognozowane jest w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim, 16 st. na Kujawach i Mazowszu, 15 na Mazurach, Pomorzu Gdańskim i w Małopolsce, 14 st. na Podkarpaciu i 13 na Suwalszczyźnie. Z kolei w ciągu dnia słońce, słońce i tylko słońce. Ucieszą się miłośnicy „kolekcjonowania” witaminy D i posiadacze fotowoltaiki. No i w większości kraju upał co się zowie: 34 st. w Zielonej Górze i we Wrocławiu, 33 w Szczecinie, 31 w Poznaniu, 30 w Bydgoszczy, Krakowie i Warszawie. Ciepło będzie też w innych miastach: 29 w Gdańsku i w Olsztynie, 28 w Białymstoku i Lublinie, 27 w Suwałkach.
Szykuje się upalny weekend, bowiem w sobotę od 28 do 35 stopni, w niedzielę od 29 do 35. Powietrze jest suche jak pieprz, o opadach czy nawet większym zachmurzeniu nie ma mowy! Te mają pojawić się w przyszłym tygodniu. Tymczasem mam dla Was, drodzy Czytelnicy drugą część galerii zdjęć z Agnieszką Cegielską z porannego dyżuru 9 kwietnia (pierwsza znajduje się tu ). Miłego oglądania!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: