Lato 2021 wita się z hukiem!

Oficjalnie witamy najpiękniejszą porę roku – 22 czerwca to początek kalendarzowego lata, za nami najdłuższy dzień w roku, który przypadł wczoraj. I trzeba przyznać, że przywitało się dynamiczną, a nawet groźną pogodą. Około 14:00 rozpoczęła się ulewa, jakiej Poznań nie widział dawno. Wieczorem nawałnice przeszły w kierunku Warmii, Mazur, sporej części Mazowsza aż po Świętokrzyskie, a druga strefa z burzami znajdowała się nad Małopolską i Górnym Śląskiem. Może spaść od 20 do 50 litrów wody na metr kwadratowy, dodatkowo może pojawić wiatr osiągający 70 km na godzinę! Pewne ostrzeżenie było już wczoraj, mogli się o tym przekonać mieszkańcy Jeleniej Góry, gdzie przeszło gradobicie i Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie wichura łamała drzewa i wyrywała dachy.
Spokojna i upalna pogoda nad Polską się kończy – do zachodniej części już dociera chłodniejsze powietrze polarnomorskie, na krańcach wschodnich jeszcze jest zwrotnikowe, które teraz skieruje się do nad Białoruś, Litwę czy zachodnią Rosję. Nocą opady możliwe wszędzie za wyjątkiem Pomorza Zachodniego. Będzie widoczna różnica w temperaturze – tropikalnie jeszcze w Lublinie i Rzeszowie (20 st.), 19 st. w Białymstoku i Warszawie, 18 w Suwałkach i w Łodzi. Chłodniej na północy i zachodzie: 15 st. w Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu, 13 st. w Szczecinie i w Zielonej Górze. W środę front pójdzie dalej na wschód, a niebo zacznie się wypogadzać. Większa część kraju odpocznie od upałów – te jeszcze możliwe na Podkarpaciu (31 st.) i Lubelszczyźnie (30 st.), poza tym do 29 st. na Mazowszu i Podlasiu, 28 st. w Małopolsce, 26 na Mazurach i Ziemi Łódzkiej, 25 st. w Wielkopolsce i Lubuskim, 24 na Kujawach i Dolnym Śląsku i 23 na Pomorzu, gdzie swoją drogą dla uzyskania wyników z soboty można by zamienić cyfry miejscami.
W kolejnych dniach upalne wartości (powyżej 30 st.) mogą utrzymywać się jedynie na południu kraju, będzie więcej opadów i lokalnych burz, już nie tak gwałtownych jak te dzisiejsze. Zachód kraju znacznie chłodniejszy – maksymalnie 25 st. w czwartek, a tylko 22 w piątek, w centrum i na Mazurach 26-27 stopni. Wedle prognoz średnioterminowych przyszły weekend będzie spokojniejszy, z temperaturą od 22 do 26 stopni.

Mam dla Was drugą część galerii zdjęć z Agnieszką z 12 czerwca (pierwsza była tu), wtedy było niewątpliwie chłodniej, a wprawni obserwatorzy oprócz zmiany tła zobaczą coś jeszcze – podpowiadam, w Jej ubiorze 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: