Upały mają powrócić w środku tygodnia

Początek nowego tygodnia, pierwszego pełnego w lipcu, witaliśmy z Agnieszką Cegielską, która we „Wstajesz i wiesz” w TVN24 oczywiście mówiła nam o pogodzie.
„W ogóle mamy ciekawą sytuację, bo to się rzadko zdarza, a od kilku dni trwa, że północny wschód, Mazury, Białystok, Olsztyn jest cieplejszy, ale też do tych miejsc zaliczymy Trójmiasto, bo ono też wysunęło się na prowadzenie, że to są miejsca, gdzie temperatura jest wyższa niż na Dolnym Śląsku – 19 st. pokazują nad ranem termometry w Gdańsku, a np. we Wrocławiu 13″. Zapowiadała, że w ciągu dnia „ta różnica się utrzyma, nie będzie taka duża, ale 23 st. Wrocław, więc cudownie bo komfort termiczny, 25 Trójmiasto, północ kraju, wschód, to są te miejsca, gdzie mogą pojawić się burze, centrum i południe z kolei spokojniejsze, łagodniejsze. I temperatura przyjemna, taka wakacyjna, letnia – od 24 do 27 stopni, oprócz Wrocławia”. Agnieszka podkreślała, jak pięknie pachnie roślinność, zwłaszcza po burzy. Coś w tym jest, choć wiadomo, że nie chcemy takich ekstremów, jakie miały miejsce choćby na Sądecczyźnie, o Morawach nie wspominając. Jednak ze względu na to, że nie przekraczamy 30 stopni te warunki nie powinny być tak skrajne. Były też wspomnienia o już emerytowanym synoptyku Wojciechu Raczyńskim, który podobno chciał wędkować na Mazurach – ciekawe czy plan zrealizował.
Nasza ulubiona prezenterka mówiła też o powrocie upałów: „I to jest początek, ten tydzień się dopiero rozpoczyna, no i zacznie się powoli też rozkręcać, dlatego że w środku tygodnia prognozujemy nawet 33 stopnie, trochę za dużo, na południu Polski, czyli wróci wszystko do normy”. Oj tam, Wielkopolanie czy Dolnoślązacy całkiem nieźle takie warunki znoszą.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: