Upał powraca – powyżej 30 st. w całym kraju!

Polska znajduje się pod wpływem chłodnego frontu atmosferycznego rozciągającego się od Danii po Adriatyk. Z kolei centrum niżu znajduje się nad Wyspami Brytyjskimi, co mogli dobitnie zaobserwować wszyscy ci, którzy oglądali finałowy mecz Euro 2020, gdyż w Londynie solidnie padało. Nad naszą częścią kontynentu mieszają się masy powietrza polarnomorskiego z północnego zachodu i zwrotnikowego z południa, co będzie jutro skutkować lokalnymi burzami.
Nocą może popadać na krańcach zachodnich, możliwe że także w Wielkopolsce. Ciepło choć nie tropikalnie: 18 st. w na Podkarpaciu, 17 na Podlasiu i w Małopolsce, 14 na Pomorzu, w pozostałych regionach 15-16. W ciągu dnia czeka nas wzrost zachmurzenia, może zagrzmieć niemal wszędzie, najspokojniej na północnym wschodzie kraju. Jutro upalnie m.in. w Lublinie (32 st.), Rzeszowie (31 st.), Krakowie czy Białymstoku (30 st.). Ciepło w Katowicach i Warszawie (29 st.), a także w Olsztynie (28 st.), Łodzi i Bydgoszczy (27 st.). Na północy i zachodzie komfortowe temperatury – w Szczecinie 24 st., w Gdańsku 25, a w Poznaniu 26.
W kolejnych dniach Polska doświadczy upału z pełną mocą – we wtorek od 29 do 32 st. i jedynie na południu może popadać. Z kolei w środę od 31 do 34 stopni i tym razem parasole mogą przydać się na zachodzie. Wysokie temperatury mają z nami pozostać, będzie jednak więcej burz.

Mam dla Was drugą część galerii z pracowitej soboty Agnieszki Cegielskiej, tj. z 3 lipca. Tym bardziej warto, że to jest ta, o której pisałem – pierwsza po wielu miesiącach przy stole prezenterskim w porannym paśmie „Wstajesz i wiesz”. Oczywiście życzę miłego oglądania 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: