Czeka nas zmienna, ale mimo wszystko letnia pogoda

Do naszej części Europy płyną zwrotnikowe masy powietrza, co dało w Wielkopolsce nawet 31 st., i co ciekawe podobne temperatury były też daleko na północ, w Finlandii. Takiemu ruchowi sprzyja położenie wyżu nad Rosją i niżu nad Wyspami Brytyjskimi. Nie oznacza to jednak spokoju w pogodzie, bowiem do Polski zbliża się front atmosferyczny, który będzie próbował zmienić sytuację i „wpuścić” do nas chłodniejsze powietrze polarnomorskie, które gości już nad zachodnią częścią kontynentu.
Mimo to najbliższa noc będzie pogodna i ciepła, na Podkarpaciu wręcz tropikalna (20 st.) i tam mogą wystąpić burze. Poza tym termometry pokażą minimalnie 19 st. w Małopolsce i na Podlasiu, 18 st. na Kujawach, Mazurach, Mazowszu i w Wielkopolsce, 17 st. na Pomorzu, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, 15 st. na Nizinie Szczecińskiej. Przy takich warunkach naszym organizmom trudniej się wyspać. W ciągu dnia do południa słonecznie, potem rozwinie się zachmurzenie i całym kraju możliwe są opady deszczu i lokalne burze. Temperatura wysoka, choć będzie zauważalna różnica między północą a południowym wschodem: 31 st. Rzeszów, 30 Lublin, 29 Białystok, Kraków i Warszawa, 28 Łódź i Katowice, 27 Bydgoszcz i Wrocław, 26 Poznań i Zielona Góra, 25 Gdańsk, 24 Szczecin.
Co prognozowane jest na kolejne dni? Czwartek bez burz i bez upałów – od 23 do 28 stopni, w piątek z kolei cieplej na południu, nawet do 31 st., ale znów może tam grzmieć, z kolei na zachodzie spokojnie i tam tylko 22-24 stopnie.

AKTUALIZACJA:
Pisząc tą notkę we wtorkowy wieczór nie podejrzewałem, że środowy poranek będzie taki pozytywny – bo z jednej strony przywitała nas jakże radosna wiadomość o tym, że czwórka naszych wioślarek zdobyła dla Polski srebrny medal, pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ponadto po sporej przerwie pojawiła się na ekranie Agnieszka Cegielska! Zresztą też pozwoliła sobie na komentarz, że „jest to przekraczanie granic, wielki szacunek i chapeau bas za to co robią, a wiemy że sport to jest od porażki do porażki często”, a jak są radosne momenty, to cieszą się wszyscy, zarówno sportowcy, jak i kibice, czemu sama dała wyraz przepięknym uśmiechem. Oczywiście mówiła też o pogodzie, która na nas wpłynie, „bo i wpłynie front atmosferyczny, i wpłyną chmury burzowe, i trochę wiatru, i trochę deszczu, więc taka bardzo dynamiczna, lipcowa pogoda, myślę że dosyć charakterystyczna dla tego miesiąca, bo ten miesiąc to właśnie taki czas wakacyjny, ale też niespokojny”. Wspominała także że taka aura nie jest korzystna dla zwierząt domowych (a coś o tym wie, mając psa), no i zwracała uwagę na to zderzenie mas powietrza nad Polską, przestrzegając przed „dyskoteką na niebie”, jak zwykła mawiać, bo lokalnie bywają to zjawiska groźne. Poza tym przyznała się na wizji, że „choć jest dziewczyną znad morza to… nie umie pływać!”

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: