Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Jesteśmy pod wpływem układów niżowych i poczujemy to

Tak mówiła Agnieszka Cegielska na w poniedziałkowy poranek antenie TVN24, choć początek Jej wejść był raczej niepogodowy, bowiem akurat w tym momencie tematem był awans naszego zapaśnika Tadeusza Michalika do półfinału Igrzysk w Tokio. Co do pogody to Agnieszka żartowała, że „będzie można zasiąść przed telewizorem”, co zresztą uczyniłem, ale rywal z Rosji okazał się jednak mocniejszy.
Z pewnością miała rację w tym, że „Nie będzie nas korciło, żeby uciekać na zewnątrz, ale jest właśnie tak, i będzie tak i to na przeważającym obszarze kraju, bo te opady będą się pojawiać, chwila wytchnienia jest, też potrzebna dla równowagi. Temperatura i tak będzie temperaturą całkiem przyjemną – na południowym wschodzie już nie 30, tak jak wczoraj widzieliśmy w Rzeszowie, 25 i spokojnie, 23 Lublin, 22 Warszawa (było 27, było duszno, parno), tak się kotłowała ta pogoda przed przejściem frontu, a teraz to powietrze jest łagodniejsze. Jesteśmy pod wpływem tego, co się dzieje nad Skandynawią, czyli niżu właśnie stamtąd, natomiast będzie padało, będzie miejscami grzmiało, ale temperatura nie będzie już tak wysoka jak ostatnio – więc łagodniej – od 20 do 25 stopni dziś”. Ja jednak wolę wyższe wartości niż 21 stopni, ale jak wiemy mieszkańcy zachodu czy południa Polski mają większy próg tolerancji na ciepło. Agnieszka podkreślała, że „warunki biometeorologiczne będą dziś wymagające”
Nasza ulubiona pogodynka pozwalała też sobie na nieco prywaty, mówiąc o tym, że Jej syn był na Helu i cóż, warunki były, jakie były. Cóż dla uprawiających sporty wodne deszcz może nie jest dobry, ale umiarkowany wiatr już tak. Tyczy się to zwłaszcza windsurferów i kitesurferów. Wspominała, że Dolny Śląsk „wczoraj powiał chłodem, aż nietypowo jak na te regiony, ale rzeczywiście dziś ta temperatura będzie niższa”. Uspokajała mimo wszystko, że nie jest to jeszcze początek jesieni, chociaż – i tu moja prywata – pochmurny, wietrzny dzień i ledwie 18,5 stopnia w Poznaniu mogłyby wskazywać na coś innego.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: