Głęboki niż nad Skandynawią, będzie wiało, w weekend ochłodzenie

Wczoraj wieczorem w Poznaniu było 20 stopni, zatem prognoza Agnieszki Cegielskiej się sprawdziła. Można było chodzić bez kurtek, chociaż czuło się te porywy wiatru i nie było to kwestią przypadku, bowiem nad Finlandią usadowił się niż, wokół którego jest gęsty gradient ciśnienia, co jest przyczyną takich warunków, zresztą nie tylko w Polsce, ale w całej środkowej części Starego Kontynentu. Dziś nad morzem może wiać nawet powyżej 100 km/h!
Niestety nasz kraj dostanie się pod wpływ chłodnego frontu atmosferycznego, związanego z tym niżem, a ściślej układem niżów, bowiem drugi niż przyjdzie z zachodu Europy nad Bałtyk, wypychając to ciepłe powietrze do naszych wschodnich sąsiadów. Dziś jeszcze przewagę będzie mieć to ciepło, zatem na termometrach przyzwoite wartości jak na trzecią dekadę października: 15 st. na Pomorzu Zachodnim i Górnym Śląsku, 16 wzdłuż ściany wschodniej, a także w na Kujawach, Mazurach i w Zatoce Gdańskiej, 17 na Mazowszu, w Wielkopolsce i Lubuskim, 18 st. na Ziemi Łódzkiej i w Małopolsce. Zaś za oknami przeplatanka – trochę popada, choć momentami ma się przejaśniać.
W kolejnych dniach będzie spokojniej, ale chłodniej – w piątek już tylko 8-9 st. na północy, 10 w centrum i maksymalnie 13 na południu. W sobotę przelotne opady w całym kraju i jeszcze chłodniej – od 8 do 11 stopni, w niedzielę już bez opadów, zacznie rozgaszczać się wyż, lecz na termometrach nisko – od 7 do 11 stopni. Długoterminowe prognozy dają nadzieję na temperatury o kilka stopni wyższe, ale prawdopodobieństwo tego, że odnotujemy jeszcze w tym roku 20 stopni jest już naprawdę małe.

Na koniec będzie mała, aczkolwiek arcyprzyjemna możliwość obejrzenia zdjęć z Agnieszką z ostatniej soboty września, warto zwrócić uwagę na ciekawe kadry i jak zwykle mnóstwo serdeczności i uśmiechu z Jej strony 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: