Po deszczowym i wietrznym czwartku będzie spokojniej

Dziś pogoda nas przeczołgała – zaczęło się od deszczu, lokalnie intensywnego, a kończy się na silnym wietrze. Winowajcą tej sytuacji jest niż, którego centrum przeszło dziś przez Polskę. Co ciekawe, będzie dość nietypowo wędrował w kierunku północno-wschodnim i jutro będzie już nad Zatoką Fińską, nie oznacza to jednak poprawy warunków za oknami, a przynajmniej nie wszędzie.
W nocy popada na północy i zachodzie kraju, na pozostałym obszarze powinno być spokojniej. Na termometrach 3 st. w Rzeszowie, 4 w Krakowie i Lublinie, 5 w Białymstoku, Olsztynie i Warszawie, 6 w Trójmieście i we Wrocławiu, 7 w Bydgoszczy i Poznaniu, 8 w Szczecinie. W ciągu dnia front z opadami będzie stopniowo odsuwać się w kierunku Obwodu Kaliningradzkiego, deszcz ponownie w północnej i zachodniej Polsce, temperatura dość wyrównana w okolicach 9-10 stopni, jedynie na Nizinie Szczecińskiej i w Małopolsce 11, a na Podkarpaciu 12. Wiatr słabszy niż dziś, z kierunku zachodniego. Po dzisiejszym spadku ciśnienia, jutro nastąpi jego szybki wzrost, a takie skoki dają niekorzystne warunki biometeorologiczne.
W kolejnych dwóch dniach nastąpi swego rodzaju stabilizacja – na termometrach od 8 do 12 stopni, w centrum i na południu bez opadów, z kolei parasole przydadzą się na północy. Z początkiem tygodnia ma przyjść ochłodzenie, które sprawi, że w ciągu dnia nie zobaczymy już dwucyfrowych temperatur, a w nocy będzie poniżej zera.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: