W ostatnim tygodniu listopada istotnie się ochłodzi!

Czwartkowe, popołudniowe prognozy pogody w kanałach grupy TVN należały do Agnieszki Cegielskiej. Kilka minut po godzinie 17:00 na antenie TVN24 odpowiadając na pytanie o nadejście mrozu informowała widzów, że „Nie widać tutaj żadnego szaleństwa, chociaż widać rzeczywiście od początku kolejnego tygodnia ochłodzenie i mróz też widać, ale bardzo symboliczny, jednostopniowy.”
Co zatem nasza ulubiona prezenterka zapowiada dla nas w piątek? „Jesteśmy pod wpływem cieplejszych mas powietrza, które docierają do nas z zachodu, ta noc też taka łagodna, bo co to jest za mróz, nie ma go w ogóle: 2,3,4 a nawet 8 st. W ciągu tych najbliższych godzin wieczornych w nocy, wszędzie będą pojawiać się opady, ale deszczu, wiatr może troszkę się nasilić, jak to zazwyczaj bywa, kiedy przechodzi przez kraj front atmosferyczny, więc troszkę mocniej powieje na wschodzie i zachodzie kraju, a dzień z kolei przywita nas słońcem na zachodzie kraju, tam będzie już praktycznie po froncie, chmury pojawią się w centrum i na wschodzie, i rzeczywiście na wschodzie przez większą część dnia te opady będą się pojawiać. No i temperatura: 8-9 st. na wschodzie kraju, miejscami 10 im dalej w stronę Polski zachodniej, tym wyższe temperatury i to są przyjemne, łagodne temperatury jak na drugą połowę listopada”. Zatem w telegraficznym skrócie: Suwalszczyzna i Podlasie 8 st., Małopolska i Podkarpacie 9, Mazury i Mazowsze 10, Kujawy i Ziemia Łódzka 11, Wielkopolska, Pomorze Gdańskie i Dolny Śląsk 12, Ziemia Lubuska i Pomorze Zachodnie 13. Pozwolę sobie jeszcze powiedzieć, skąd ten silniejszy wiatr – nad północą Europy stacjonuje cały system układów niżowych, z kolei centrum wyżu będzie całkiem blisko, bo na pograniczu Niemiec i Francji.
A jak będzie wyglądać koniec tygodnia według Agnieszki? „Ten najbliższy weekend też łaskawy – no bo 10-11-12 stopni i słonecznie na południu Polski, słońce będzie się pojawiać, na północy troszkę więcej chmur, a potem rzeczywiście od początku tygodnia, od poniedziałku czekają nas delikatne zmiany, co prawda przejaśnienia są widoczne w tych prognozach, ale są też miejscami widoczne opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu”. Spadek temperatury będzie widoczny – w niedzielę od 8 do 11 stopni, a w poniedziałek od -1 do 3!

https://www.easypaste.org/file/fpJRiFT0/Aga181121.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/csCfTKW7/Aga181121.02.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: