Jesienny niż genueński może sprawić kłopoty!

Każdy niż wędrujący z południa Europy to kłopoty – mają w sobie nagromadzone dużo wilgoci, przez co w zetknięciu z zazwyczaj chłodniejszym powietrzem na północy kontynentu daje to albo ulewne deszcze latem, albo… gorsze opady w innej części roku. Od jutra zaczną się zderzać nad Polską dwie masy – zimna z północnego wschodu i cieplejsza z południowego zachodu, zatem będzie się działo!
Noc szykuje się na dość spokojną, choć nad ranem zacznie padać na południu kraju, gdzie będzie najcieplej: 4 st. w Rzeszowie, 2 w Krakowie i Lublinie. Na pozostałym obszarze spokojniej, ale miejscami z mrozem – prognozowany jest -1 stopień we Wrocławiu, w Katowicach i Suwałkach. Około zera w Warszawie i Białymstoku, plus 1 st. w Bydgoszczy, Szczecinie i Poznaniu. Ciekawsze rzeczy zaczną się w ciągu dnia – front z opadami deszczu ze śniegiem będzie wkraczał od granic z Ukrainą w głąb kraju, co nie jest typowe. Nie powinno padać w centrum, a na niewielkie przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy północno-zachodniej Polski. Na termometrach 6 st. na Podkarpaciu, 5 na Lubelszczyźnie, 4 w Małopolsce, Wielkopolsce, na Kujawach i Pomorzu, 3 st. na Mazowszu, Ziemi Lubuskiej i Podlasiu, 2 st. na Śląsku i Suwalszczyźnie.
W sobotę spokojniej – śnieg może padać na północnym wschodzie przy 0 st., na pozostałym obszarze od 2 do 4 st. i tam bez opadów, z możliwością przejaśnień. Niedziela gorsza: na zachodzie możliwe opady śniegu(!) przy maksymalnie 2 stopniach, w centrum około 4 i deszcz, podobnie na południu gdzie termometr może pokazać nawet 8 kresek na plusie.

Wrzucam tu dla Was materiał z 16 listopada, w którym jak zwykle główną rolę pełniła Agnieszka Cegielska 🙂

https://www.easypaste.org/file/cZxNiOJ7/Aga161121.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/O1fPSuUX/Aga161121.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/BSb6cCZT/Aga161121.03.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/o2rUbZGR/Aga161121.04.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/Rvi0CfY9/Aga161121.05.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: