Jesienna pogoda na początku meteorologicznej zimy

Pierwszy dzień ostatniego miesiąca roku przywita jesienną pogodą i to w niezbyt przyjemnym wydaniu, Polska znajduje się pod wpływem układu niżowego, którego jedno z centrów znajdzie się jutro nad Danią. Z punktu widzenia Starego Kontynentu to nieduża odległość, stąd będzie jutro dość solidnie wiać, zwłaszcza na północy i zachodzie. Płyną do nas chłodne masy powietrza, zatem rewelacji na termometrach nie będzie, ale trudno mówić też o jakimś arktycznym mrozie. Ciepło jest na południu kontynentu, np. na Półwyspie Iberyjskim gdzie prognozowane jest 18-19 stopni.
W nocy opady śniegu możliwe na południu i wschodzie, w centrum deszcz ze śniegiem, na północy i zachodzie sucho, choć jak wspomniałem wietrznie. Dodatnio jedynie w Małopolsce i na Podkarpaciu (1 st.), około zera na Lubelszczyźnie, -1 st. na obszarze od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką po Mazowsze, -2 st. w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej, -3 na Kujawach i Mazurach, -4 na Pomorzu, -5 na Podlasiu i -7 na Suwalszczyźnie, zatem północny wschód zmarznie najbardziej. W ciągu dnia od zachodu zacznie przesuwać się ciepły front atmosferyczny, a wraz z nim opady śniegu z deszczem przechodzące w sam deszcz, bowiem w ciągu dnia w Szczecinie prognozowane jest 7 st., w Zielonej Górze 6, w Poznaniu i we Wrocławiu 5. Im bardziej na wschód, tym chłodniej: 4 st. w Łodzi, 3 st. w Krakowie i Rzeszowie, 1 st. w Warszawie i Lublinie, 0 st. w Olsztynie i -1 st. w Białymstoku i Suwałkach, zatem w okolicach tych ostatnich wymienionych miast śnieg może się utrzymać.
W czwartek nieco kontrastów, bo śnieg na północnym wschodzie, w centrum umiarkowane zachmurzenie z możliwością przejaśnień, a na południu deszcz i 9 st, z kolei w piątek chłodniej bo ledwie od -1 do maksymalnie 3 st. na południu, choć większy spokój, bo intensywniejsze opady mają wystąpić jedynie na Pomorzu Zachodnim. Dalsze prognozy mówią że będzie się stopniowo ochładzać, by pod koniec tygodnia w kraju dominującą wartością były -2, -3 stopnie.

Kolejny zaległy materiał z Agnieszką Cegielską, tym razem z 24 listopada i tym sposobem zamykamy przedostatni miesiąc roku 🙂

https://www.easypaste.org/file/TrLxzOKh/Aga241121.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/gIs5lZcF/Aga241121.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/VDp89m2t/Aga241121.03.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/LTNxWjEz/Aga241121.04.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: