Pierwsza niedziela grudnia pracowita dla Agnieszki

Nasza ulubiona prezenterka była zarówno na dyżurze porannym jak i popołudniowym na antenach stacji Grupy TVN, ale swoją uwagę skupię na tym drugim, choćby ze względu na prognozę na najbliższą dobę. Trzeba przyznać, że dziś rano zaskoczyły mnie opady śniegu w Poznaniu i fakt, że pewna pokrywa się utworzyła. Zachód Polski zazwyczaj bardzo późno doznawał tej przykrości.
Niestety Agnieszka nie ma dobrych wiadomości, bowiem w „Faktach po południu” na na antenie TVN mówiła, że „ten najbliższy tydzień to nam da i zaserwuje wszystko, co może zaserwować zima, bo będzie i śnieżnie, i będzie mroźno, bo w nocy z wtorku na środę temperatura lokalnie może spaść nawet do -15 st. i będzie płynąć do Polski arktyczne powietrze, stąd taki mróz i dodatkowo jeszcze będą chwilę gdzie będą pojawiać się intensywniejsze opady śniegu, ale będą też momenty, kiedy będziemy pod wpływem wyżu, czyli będziemy mieć taką pogodę właśnie konkretnie zimową, czyli to z kolei oznacza, że będzie mroźno, ale za to będzie bardzo słonecznie”.
Okazuje się, że doświadczenie padającego śniegu, który pojawił się już w Barbórkę, nie jest tylko udziałem mieszkańców stolicy Wielkopolski i okolic, ale będzie zjawiskiem powszechniejszym „i tego śniegu będzie przybywać w ciągu tych najbliższych godzin w wielu regionach(…) w nocy -4 st. na północnym wschodzie, ale to już jest taki mróz, który spowoduje że ta pokrywa śnieżna aż tak prędko się topić nie będzie, bo dziś (w niedzielę-przyp. aut.) mieliśmy w ciągu dnia 5 st. we Wrocławiu, więc to co spadło szybko się topiło, ale te kolejne dni przyniosą nam warunki sprzyjające temu, żeby ulepić bałwana, to akurat myślę, że najbardziej ucieszy dzieci, bo nie kierowców”. Pozwalając sobie uzupełnić informację od Niej: w nocy około zera stopni jedynie na południu, poza tym -1 st. na Lubelszczyźnie, -2 st. na obszarze od Dolnego Śląska przez centrum po Mazowsze, -3 na Pomorzu i w Wielkopolsce, -4 na Kujawach i Ziemi Lubuskiej, -5 na Mazurach. W poniedziałek możliwe niewielkie przejaśnienia w północnej i zachodniej Polsce, a na termometrach dość niebezpieczne wartości w okolicach -1,0,+1 stopnia, jedynie w Białymstoku -2, a w Olsztynie i Suwałkach -3 st. Oznacza to nie tylko śliskie drogi, ale i chodniki, więc ze swojej strony zalecam uwagę, aby nie musieć zwiedzać poradni ortopedycznych i urazowych.
W kolejnych dniach ma się rozgościć wspominany przez Agnieszkę wyż, co oznacza ujemne temperatury nie tylko nocą, ale i w dzień – we wtorek od -6 do 0, w środę od -8 do -2. Jedynym nomem omen plusem całej sytuacji będzie to, że przestanie padać.

Podczas swoich porannych wejść antenowych informowała o opadach śniegu na zachodzie i południu kraju i o lekkim mrozie, który odnotowywano w centrum i na wschodzie. Mówiła że „to taki przedsmak, taki aperitif zimowy”. W jednej z prognoz wspomniała o Poznaniu, za co jak zwykle dziękuję. Żartowała że szarówka za oknem sprzyja temu żeby spać, choć nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Mówiła też coś o cieszeniu się zimą, tu jednak składam votum separatum. Chyba się Aga na mnie nie obrazi :). Było też o szklanej kuli Tomka Wasilewskiego, który co tydzień układa długoterminowe prognozy pogody, co gorsza podobno straszył mrozami. Oddała też szacunek Rafałowi Wojdzie, który mimo takich warunków jeździ do pracy rowerem – ja również szanuję. A zresztą obejrzyjcie i posłuchajcie!

https://www.easypaste.org/file/7XQmgONz/Aga051221.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/s7iU1T6J/Aga051221.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/0F7fTRmO/Aga051221.03.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/taeN6bYH/Aga051221.04.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/SxXAF3cl/Aga051221.05.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: