Kolejny front z opadami śniegu, będzie ślisko!

Na początek mała prywata: dzień w Poznaniu był spokojny, szary i bez opadów. Gdy jednak zapadł zmrok zaczął dość solidnie padać śnieg i zrobiło się biało, co w ostatnich kilku latach w tym regionie kraju było rzeczą raczej rzadką. Zresztą nie tylko stolica Wielkopolski tego doświadczy, bowiem blisko nas będzie przesuwało się centrum niżu – znad Czech przez południową Polskę trafi nad Ukrainę. Pomiesza masami powietrza, bo dotrze trochę arktycznego chłodu i trochę „ciepła” z południa – a taki zestaw to zawsze opady, bez względu na porę roku.
Nocą strefa z opadami przewędruje znad Niemiec w kierunku centrum kraju, nie powinno padać wzdłuż wschodniej granicy. Wszędzie temperatury ujemne: -1 st. na Podkarpaciu, -2 na Lubelszczyźnie, -3 na Mazurach i w Małopolsce, na zachodzie i północy -4,-5 st., na Suwalszczyźnie -7. W ciągu dnia front atmosferyczny da popalić na wschód od linii Wisły, z kolei nad Odrą i Wartą zaczną pojawiać się przejaśnienia. Znów trudne warunki na drogach, zwłaszcza na południu, gdzie temperatura może być dodatnia – Rzeszów 2 st., Kraków 1 st. Około zera w Gdańsku i Szczecinie, -1 w Łodzi, Poznaniu i Warszawie, -2 w Olsztynie i we Wrocławiu, -3 w Suwałkach. Plusem jutrzejszej pogody będzie to, że mimo bliskości niżu nie powinien nam dokuczać silniejszy wiatr.
Sobota z resztką opadów na północnym wschodzie Polski, temperatura w okolicach 0, -1 st., na południu 1 st. na plusie, podobnie w niedzielę choć wtedy więcej chmur. Z początkiem przyszłego tygodnia na zachodzie szykuje się odwilż na poziomie 3-4 stopni, z kolei na wschodzie nadal lekka zima do -2 st. i opady śniegu.

Dziś rano na antenie TVN24 dyżurowała Agnieszka Cegielska, zobaczcie szeroką fotorelację! Podczas tego dnia działy się ciekawe rzeczy, choćby to, że nasza ulubiona prezenterka musiała dzielić ekran ze startującą rakietą Falcon9 i muszę tu naprawdę pochwalić operatora kamery w studiu TVN24 bo pozwolił, żebym zrobił całkiem fajne zdjęcia. Oczywiście informowała o mroźniejszym powietrzu, śliskich drogach i opadach śniegu. Agnieszka podkreślała, że „w naszych szerokościach geograficznych, jaka nie byłaby pogoda, to trudno żeby wszystkich zadowolić”. Pozwoliła sobie na nieco wspomnień z rodzinnych Żuław. A zresztą, posłuchajcie sami!

https://www.easypaste.org/file/lfz4RvZL/Aga091221.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/oO2fulTb/Aga091221.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/fCWwYU1d/Aga091221.03.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: