Grudniowe (chwilowe) ocieplenie – możliwe nawet 10 stopni!

Do Polski płynie ciepłe powietrze znad Atlantyku. Sprawia ono, że choćby w tym momencie w środowy wieczór jest w Poznaniu 7 stopni na plusie! Niestety taki stan nie potrwa długo, bowiem do ataku znów szykuje się arktyczne powietrze z północy.
Nocą nad Polską zacznie się przemieszać front chodny, szczęśliwie mało aktywny z opadami deszczu, oszczędzi jedynie południowo-zachodnią część kraju. Nie jest prognozowany mróz: 0 st. w Rzeszowie, 1 w Krakowie i Lublinie, 3 st. w Białymstoku i Gdańsku, 4 st. w Łodzi i Warszawie, 5 st. w Bydgoszczy, Poznaniu i we Wrocławiu, 7 st. w Szczecinie. W ciągu dnia ma się wypogadzać – co ciekawe od północy, najgorsze warunki mają panować na południu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia w czwartek ma wynieść: 4 st. na Podkarpaciu, 5 st. na Lubelszczyźnie, 6 st. w Małopolsce, na Mazowszu i Podlasiu, 7 st. na Pomorzu, 8 st. na Kujawach i Górnym Śląsku, 9 st. w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim, 10 st. na Ziemi Lubuskiej.
W kolejnych dniach zacznie się ochładzać – w piątek jeszcze nieźle: od 2-3 st. na wschodzie do 6-7 na zachodzie Polski i niewielkie opady deszczu ze śniegiem na Podkarpaciu. Gorzej wygląda sobota, bo od 0 do 5 st. w podobnej konfiguracji i zaczną pojawiać się opady mokrego śniegu we wschodniej połowie kraju, co ma powtórzyć się również w niedzielę.

Dzień wcześniej na antenie porannego pasma „Wstajesz i wiesz” mogliśmy oglądać Agnieszkę Cegielską i zdjęć z Nią w roli głównej jak zwykle nie zabraknie! Mówiła o marznących mgłach i kilkunastostopniowej różnicy temperatur między wschodem a zachodem kraju i prosiła, aby „na siebie uważać, bo jest ślisko i niebezpiecznie, bo jest zimowo, ale nadchodzi… jesień”, podkreślając że de facto kalendarzowej zimy jeszcze nie ma. Żartowała, że mamy „takie warunki atmosferyczne, które by sprzyjały temu, żeby się wyspać”. Nie zabrakło też informacji o tym, że są to dość skuteczne warunki do tworzenia się smogu, co zresztą się działo, choćby w Krakowie.

https://www.easypaste.org/file/J92eyZtr/Aga141221.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/ChgjYVuZ/Aga141221.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/oMwWA0ap/Aga141221.03.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/nIgoE03i/Aga141221.04.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/DKOFiCV1/Aga141221.05.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: