Po krótkiej odwilży przyszedł mróz, lecz szykują się zmiany!

Jeśli chodzi o Poznań to okres świąteczny przyniósł sporo atrakcji – w noc przed Wigilią spadł śnieg, w ciągu dnia kropił deszcz, a wyraźnie zimno zrobiło się w ostatnią noc. W TVN informowano, że były regiony, w których temperatura spadła do -24 stopni! Tak zimno jeszcze nie było. Co ciekawe nad Polską uformował się wyż, który dzisiaj zapewniał pogodne niebo, ale ściąga też arktyczne powietrze – pochód cieplejszych mas atlantyckich, które obejmują niemal całą zachodnią i południową Europę został wyhamowany.
Noc spokojna, jedynie niewielkie opady śniegu od Pomorza Gdańskiego po Suwalszczyznę, na południu i zachodzie może być nawet bezchmurnie a to oznacza siarczysty mróz: -18 st. w Rzeszowie, -17 w Łodzi, -16 w Krakowie, -15 w Poznaniu, -14 w Warszawie i Katowicach, -13 w Białymstoku i Szczecinie, -12 w Zielonej Górze, -10 w Gdańsku i… Suwałkach i tam ze względu na zachmurzenie będzie „najcieplej”, jakby to dziwnie nie brzmiało.
W ciągu dnia może popadać jeszcze na północnym wschodzie Polski, na pozostałym obszarze wręcz słonecznie. Ujemne temperatury pozostaną: -8 st. na Podkarpaciu, -7 na obszarze od Lubelszczyzny przez Ziemię Łódzką po Wielkopolskę, -6 st. z kolei od Kujaw przez Mazowsze po Podlasie, -5 na Dolnym Śląsku, Nizinie Szczecińskiej i w Małopolsce, -4 na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Gdańskim.
Początek nowego tygodnia jeszcze mroźny: od -8 do -4 st., od wtorku wyż zacznie słabnąć, na zachodzie będzie już około zera, na wschodzie -6. Prawdziwa zmiana zacznie się od środy – na wschodzie popada śnieg, na zachodzie już deszcz ze śniegiem i sam deszcz, bo tam prognozowane są 3-4 stopnie na plusie, a w czwartek nawet 8-9 stopni!

Wszystkim Czytelnikom życzę spokoju,
spotkań z bliskimi w serdecznym nastroju

a jeżeli pozwolą na to możliwości
chwilowego oderwania od rzeczywistości
Teraz jest niełatwa, czasem denerwująca
Oby atmosfera Świąt była tylko wzruszająca

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: