Cóż z tego, że wyż, skoro za oknem szaro?

Polska znalazła się pod wpływem zespołu wyżów – a to rzadka sytuacja – centrum jednego jest nad Włochami, drugiego nad naszym krajem a trzeciego nad Estonią. Nie oznacza to jednak, że będziemy mieli bezchmurne niebo i słoneczną pogodę, bowiem nad krajem będą się ścierać dwie masy powietrza – zimna, kontynentalna znad Rosji i ciepła atlantycka z zachodniej Europy.
Czeka nas pochmurna noc, a ponieważ wyż nad nami, to o opadach mowy nie ma i będzie dość mroźno: -9 st. na Podkarpaciu, -8 na Suwalszczyźnie, -7 w Małopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie, -6 na Kujawach, Mazurach i w Wielkopolsce, -5 na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej, -3 st. na Dolnym Śląsku i Nizinie Szczecińskiej. Dzień szykuje się również pochmurny, jakieś przejaśnienia mogą wystąpić w zachodniej Polsce. Tam też temperatura może być dodatnia: 2 st. prognozowane są w Zielonej Górze, 1 w Szczecinie, około zera we Wrocławiu. Im bardziej na wschód tym chłodniej: -1 st. w Poznaniu, Gdańsku i Łodzi, -2 st. w Krakowie, Rzeszowie i Warszawie, -3 st. w Suwałkach i Białymstoku.
Podobny typ pogody szykuje się w środę – na wschodzie temperatura nie przekroczy -5 st., w centrum będzie w okolicy zera, a na Pomorze Zachodnie zacznie docierać mocniej wspomniane atlantyckie powietrze, które w czwartek sprawi, że będzie już wszędzie dodatnio, bowiem od 4 do nawet 8 st. i zachód kraju znów będzie uprzywilejowany, bowiem tam możliwe będą przejaśnienia, z kolei na południu popada, i przy takim ociepleniu oczywiście będzie to deszcz. Można powiedzieć, że sinusoida trwa, bo tak jak na początku roku na kilka dni zrobiło się ciepło, tak będzie i teraz, a potem znów ochłodzi się do punktu wyjścia. W najbliższych dniach żadnego gwałtownego ataku zimy na szczęście nie widać!

Traf chciał, a zdarza się to nie pierwszy raz, że gdy pisałem tą notkę późnym wieczorem, następnego poranka pojawiła się na naszych ekranach Agnieszka Cegielska i oczywiście nie zabraknie nagrań i zdjęć

https://www.easypaste.org/file/AohLJC5m/Aga110122.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/5XU4aVvr/Aga110122.02.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/7j2WULEb/Aga110122.03.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: