Czas pogodowych zawirowań

Wczoraj wieczorem w Poznaniu padał deszcz, dziś nad ranem niewielki śnieg, czasami się nawet wypogadzało, ale przede wszystkim silnie wiało. Podejrzewam, że więcej regionów w kraju przeszło podobną przeplatankę. Na zdjęciach satelitarnych było widać pięknie zarysowany niż z centrum nad Estonią wraz z systemem frontów atmosferycznych, który odpowiadał za tą kapryśną czwartkową pogodę. Przesunie się od na wschód, ale jego „ogon” jeszcze da się nam we znaki, z kolei Polska zachodnia załapie się pod wpływ wyżu znad Kanału La Manche.
W nocy możliwe lokalne, ale dość solidne opady śniegu na wschodzie i południu, na pozostałym obszarze spokojniej. Wszędzie prognozowane wartości ujemne: -5 st. na Podkarpaciu, -4 na Mazurach, w Wielkopolsce i Małopolsce, -3 w pasie od Podlasia przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Dolny Śląsk, -2 st. na Kujawach i Pomorzu Zachodnim, -1 w okolicach Zatoki Gdańskiej. W ciągu dnia może jeszcze padać wzdłuż wschodniej granicy, a także na południu z tendencją do zanikania, poza tym zacznie się wypogadzać, w centrum może być nawet słonecznie. Na termometrach -2 st. w Krakowie i Rzeszowie, -1 m.in. w Białymstoku, Łodzi czy Warszawie, około zera w Poznaniu, 1 st. na plusie w Trójmieście, Zielonej Górze i we Wrocławiu, najcieplej 3 st. w Szczecinie.
W weekend nastąpi podział kraju na część wschodnią z ujemną temperaturą i występującym przelotnym śniegiem, z kolei na zachodzie spokojniej i tam nawet do 5 stopni. Podobnie zapowiada się początek przyszłego tygodnia, z tym że za oknami będzie więcej chmur i opadów.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: