Agnieszka zapowiada pogodowy podział

W sobotnie popołudnie i wieczór bieżące informacje pogodowe na antenach kanałów TVN przekazywała pięknie w biel przyodziana Agnieszka Cegielska. Układ baryczny nad Europą, sprawi że „będziemy mieć właściwie dwie strefy klimatyczne, jakkolwiek by to szumnie nie zabrzmiało, dlatego że przede wszystkim do Polski zachodniej zacznie płynąć cieplejsze powietrze, może jeszcze nie będzie to tak odczuwalne w nocy, bo akurat w nocy ten front będzie się przemieszczał z zachodu na wschód, natomiast do Polski wschodniej przed frontem będzie płynąć to powietrze mroźniejsze i dlatego też czekają nas w tych najbliższych kilkudziesięciu godzinach różnice w temperaturze, ta amplituda może wynieść nawet 11 stopni”! Arktyczna masa powietrza całkiem nieźle sobie radzi, bo ma zasięg na całym wschodzie kontynentu, dociera na Bałkany, a nawet do Grecji, gdzie również spadł śnieg. Z kolei ta łagodniejsza, atlantycka dominuje na zachodzie i „dotknie” też częściowo Polskę.
Co czeka nas w niedzielę? „Tam, gdzie będzie najmroźniej to w nagrodę otrzymamy przejaśnienia. Tu, gdzie będzie najcieplej, nawet plus 5 stopni na Pomorzu Zachodnim, także to jest duża różnica w temperaturze: -3, +5, dlatego tak jak powiedziałam, dwie zupełnie różne strefy klimatyczne”. Agnieszka podkreślała, że lepsze warunki drogowe i biometeorologiczne będą na wschodzie kraju, gdzie wspomniane -3, a im bardziej na zachód tym cieplej, ale i trudniej, opady śniegu prognozowane od Mazur przez centrum po Małopolskę, deszcz ze śniegiem od Pomorza, przez Kujawy i Wielkopolskę po Dolny Śląsk, gdzie wartości dodatnie na poziomie 1-2 st. i pochmurne, ale jakże ciepłe jak na styczeń Pomorze Zachodnie.
Co czeka nas w poniedziałek? „Tu będziemy mieć wspomnianą największą różnice w temperaturze, najcieplejszy moment dnia i sześciostopniowy mróz na południowym wschodzie, plus pięć na Pomorzu Zachodnim, także jedenastostopniowa różnica, to już jest taka solidna amplituda. Minus 4 Suwałki, -5 Białystok, pozostałe regiony już z większą dawką cieplejszego powietrza, ale tak jak wspomniałam – oznacza to większą dawkę chmur”. W ten dzień nie są prognozowane opady, czego nie można powiedzieć o wtorku, gdzie popada deszcz ze śniegiem, uchroni się jedynie Pomorze Zachodnie, gdzie znów do 5 stopni, z kolei na wschodzie temperatura wzrośnie do około zera

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z Agnieszką, która podobnie jak wszyscy prezenterzy pogody w TVN powrócili do informowania z drugiego studia z mapką w tle.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: