Końcówka stycznia, a zima w odwrocie!

Agnieszka Cegielska odpoczęła w niedzielę, by dzisiejszego popołudnia i wieczora znów przekazywać widzom jakże ważne informacje o pogodzie, która choć powinna zbliżać się kalendarzowo do zimowego epicentrum, będzie bardziej przypominać jesień.
Wszystko przez napływ atlantyckich mas powietrza, które coraz skuteczniej będą wypierać te chłodniejsze, zatem „z jednej strony solidny mróz w Polsce południowo-wschodniej dziś w nocy, bo -12 st.(…) i +3 na Pomorzu Zachodnim, piętnastostopniowa różnica w temperaturze i to jest właśnie dowód na to, jak dużo będzie działo się w tej pogodzie, bo jeszcze południowy wschód jest w tej mroźniejszej, zimniejszej masie powietrza, a już tu do Polski południowo-wschodniej (Agnieszko, pomyłka – północno-zachodniej!) dociera to powietrze cieplejsze, no i ta różnica w temperaturze będzie największa w nocy, oczywiście tam, gdzie ten mróz będzie solidny, tam będzie sypać śniegiem, w pozostałych regionach opady deszczu ze śniegiem. I bardzo podobnie będzie w ciągu dnia, tylko więcej będzie tych miejsc, gdzie będą pojawiać się opady deszczu ze śniegiem, bo wzrośnie temperatura. Po przejściu frontu więcej będzie tego cieplejszego powietrza i tak jak w nocy -12 stopni pokażą termometry w Rzeszowie, tak w ciągu dnia już tylko zero, zarówno w Rzeszowie jak i Katowicach, plus 1 Lublin, Katowice i Pomorze Zachodnie, tu nawet 5 stopni powyżej zera. Ponieważ przed nami mieszanka deszczu ze śniegiem, momentami troszkę silniejszego wiatru, samego śniegu albo zachmurzenie, albo ewentualnie przejaśnienia, no i przede wszystkim opady, nietrudno się domyślić, że warunki biometeorologiczne będą wyzwaniem, będą po prostu w całym kraju niekorzystne”. Ten okres roku nie jest szczególnie łatwy, ze względu na krótkie dni, cechujące się raczej szarością za oknami, a w ostatnich latach także zmiennością warunków atmosferycznych. No i w ramach małego uszczegółowienia: nocą bez opadów w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, co będzie sprzyjać powstawaniu mgieł, trudna sytuacja w centrum, gdzie mogą wystąpić opady marznące, w dzień dodatnie wartości: 2-3 stopnie na wschodzie, 4-5 na zachodzie i północy kraju.
W środę „kontynuacja opadów i kontynuacja tego powietrza właśnie cieplejszego, które będzie zalegać na zachodzie kraju, będzie również docierać do Polski centralnej, troszeczkę chłodniej na północnym wschodzie i tu prognozujemy -2 stopnie, zarówno w Suwałkach jak i w Białymstoku. I jak spoglądaliśmy na te prognozy dalsze to wszystko wskazuje na to, że na zachodzie kraju cały czas ta temperatura będzie dodatnia, wschód będzie delikatnie chłodniejszy”. Czwartek wygląda jeszcze ofensywniej: od 1-2 stopni na wschodzie do 6-7 na zachodzie!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: