WAŻNE! Orkan Malik uderzy w Polskę, uwaga na silny wiatr!

IMGW ostrzega, że najsilniejszy wiatr ma wystąpić w nocy z soboty na niedzielę. Nad morzem może w porywach osiągać 120 km/h, w głębi lądu około 100 km/h, a w górach do 140 km/h! Jak zwykle warto przypomnieć, aby w takiej sytuacji zabrać wszystkie ruchome elementy z balkonów, tarasów i ogrodów, nie parkować samochodów pod drzewami. Niż Nadia (i związany z nim orkan Malik), który przyniesie tą niebezpieczną pogodę ma swoje centrum (tylko 960 hPa) nad Skandynawią i będzie przesuwać się w kierunku Krajów Bałtyckich.
Nocą będzie się działo, bo jeden front z opadami śniegu, przechodzącymi w deszcz będzie w kierunku południowo-wschodnim opuszczać kraj, nad ranem na północ kraju dotrze front wtórny z opadami śniegu. Bez opadów na zachodzie i pamiętajmy o silnym wietrze! Na termometrach w zasadzie bez mrozu, za wyjątkiem Podkarpacia, gdzie -1 stopień, około zera na Podlasiu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, plus 1 na Mazurach i Mazowszu, 2 st. na Pomorzu Gdańskim, Ziemi Łódzkiej i w Wielkopolsce, 3 st. na Nizinie Szczecińskiej i w Lubuskim, 4 st. na Dolnym Śląsku. W ciągu dnia może popadać na północy i wschodzie Polski. Z kolei na zachodzie i południu mogą występować przejaśnienia i tam będzie najcieplej: 6 st. prognozowane jest we Wrocławiu, 5 w Szczecinie i Zielonej Górze. Poza tym 4 st. w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Warszawie, 2 st. w Olsztynie i Rzeszowie, 1 st. w Białymstoku i Suwałkach.
Z początkiem nowego tygodnia wiatr zacznie słabnąć, ale pojawią się opady śniegu, zwłaszcza w poniedziałek, temperatura wyniesie od -2 do 2 st., a większe szanse na utrzymanie będzie miał na wschodzie Polski. Podobne wartości na termometrach ujrzymy we wtorek, za to większe szanse na pogodniejsze niebo będzie w centrum. Z kolei w środę deszcz na zachodzie i tam do 4 st., a na wschodzie śnieg.

Wiatr i szarość za oknami, więc tym przyjemniej będzie obejrzeć zdjęcia z Agnieszką Cegielską z Jej imieninowego dyżuru sprzed tygodnia 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: