Niby zima ale jesień, co pogoda nam przeplecie?

Zaczęliśmy miesiąc luty, w którym mówili by szykować buty, ale chyba nie w tym roku. Niedawno widziałem mapki z długoterminowymi prognozami i co ciekawe – zarówno Amerykanie, Niemcy i Rosjanie zapowiadają że żadnej mroźnej zimy w naszej części Europy nie będzie, ale co ciekawe – przed kilkoma dniami dość mocno padał śnieg w… Grecji i Turcji. Tymczasem u nas zachodniej cyrkulacji rząd, a zatem biegnie za frontem front. Na moment napłynie powietrze z północy, ale już jutro wypchnie je cieplejsze, co nie oznacza, że będziemy mieli 10 stopni.
Nocą możliwe lokalne, przelotne opady śniegu, największe prawdopodobieństwo ich wystąpienia na południu. Pojawi się mróz: -8 st. na Suwalszczyźnie, -7 na Podlasiu, -6 na Mazurach, -5 na Mazowszu i Lubelszczyźnie, -4 na Kujawach i Pomorzu, -3 st. w Małopolsce i Wielkopolsce, -1 na Dolnym Śląsku, jedynie na Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Lubuskiej około zera. W ciągu dnia mogą występować przejaśnienia na północy i wschodzie, jednak dominować będą chmury, a później znad Niemiec przyjdzie kolejna strefa z opadami deszczu ze śniegiem, przechodzącymi w deszcz, bo zacznie do Polski dochodzić cieplejsze powietrze – w czwartek w Zielonej Górze prognozowane jest 6 st., w Szczecinie i we Wrocławiu 5, a w Poznaniu 4 st. Im bardziej na wschód tym niższe wartości: Gdańsk 3 st., Łódź, Katowice i Kraków 2, Warszawa 1, Lublin 0, Białystok -1, a Suwałki -2. Warto w tym momencie przestrzec kierowców, bo warunki na drogach, zwłaszcza nad ranem będą trudne.
W piątek nieco cieplej bo od 0 st. w północno-wschodniej Polsce do 7-8 na zachodzie no i będzie padać: tam gdzie chłodniej deszcz ze śniegiem, tam gdzie cieplej sam deszcz. W sobotę możliwe przejaśnienia na zachodzie i znów lekko chłodniej, bo od 2 do maksymalnie 5 stopni i za wyjątkiem Wybrzeża ma przelotnie padać deszcz ze śniegiem. Niedziela zapowiada się bardzo ponuro: na chwile ze słońcem nie ma co liczyć i znów prognozowane są opady.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: