Kapryśna i wietrzna pogoda nie odpuszcza

Drugi tydzień lutego, podobnie jak pierwszy nie będzie przypominać zimy, raczej jesień. Nad Europą dominuje zachodnia cyrkulacja powietrza, która przesuwa znad Atlantyku w kierunku lądu kolejne niże z układami frontów. W zależności od ich położenia płynie do naszej części kontynentu raz chłodniejsze, raz cieplejsze powietrze polarnomorskie.
Noc będzie na przeważającym obszarze kraju spokojna, dopiero nad ranem do części zachodniej wkroczy strefa z opadami deszczu, a nad morzem deszczu ze śniegiem, lokalnie może też popadać na południu. Temperatura dość wyrównana: 2 st. na zachodzie, około 1 w centrum, zero na południu i wschodzie, jedynie na Suwalszczyźnie -1. W ciągu dnia front będzie przesuwać się dalej w kierunku południowo-wschodnim, po jego przejściu jest szansa na przejaśnienia na północy. Na zachodzie cieplej, dlatego w Szczecinie (8 st.), Poznaniu, Zielonej Górze (7 st.), Bydgoszczy czy Wrocławiu (6 st.) popada sam deszcz. Z kolei w Katowicach, Krakowie, Warszawie (4 st.), Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie (3 st.) większe wskazania na deszcz ze śniegiem. Wiatr może osiągać prędkość do 60 km/h, zatem może być porywiście, ale już nie groźnie, jak choćby tydzień temu.
W środę nieco więcej spokoju, popadać może w centrum i będzie nieco cieplej, bo od 5-6 st. na wschodzie, do 9-10 na zachodzie kraju. Podobnie pod względem temperatur rysuje się czwartek, choć tu opady prognozowane są na południu. Pod koniec tygodnia ma być więcej słońca za oknami, ale też o kilka stopni mniej.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: