Po pochmurnym piątku całkiem przyzwoity weekend

Na czwartkowy wieczór mamy taką sytuację – nad południową Europą spokój, bo tam pogodą rządzi wyż. Z kolei w części północnej i centralnej przemieszczają się kolejne niże. Może nie są tak „efektowne” jak Nadia, ale przynoszą zachmurzenie i opady. I tak też będzie w Polsce w piątek
W nocy poza Wybrzeżem w zasadzie wszędzie popada: na północnym wschodzie będzie to deszcz ze śniegiem, na południu i zachodzie sam deszcz. Nie powinno być mrozu! Prognozowany jest 1 st. na Suwalszczyźnie, 2-3 st. na północy i w centrum kraju, 4 st. na Dolnym Śląsku i 5 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu. W ciągu dnia przejaśnienia możliwe na Pomorzu, Mazurach, Podlasiu, Kujawach i w Wielkopolsce, na pozostałym obszarze w zasadzie nie ma na to szans. I poza wyjątkiem okolic Zatoki Gdańskiej będzie padać – na południu Polski deszcz, bo tam ma być najcieplej (6-7 st.), w centrum i na pojezierzach deszcz ze śniegiem (4-5 st.).
Nad Europą Zachodnią zacznie instalować się wyż, który w sobotę i niedzielę „wygoni” frontowe chmury znad Polski. Co prawda będzie o kilka stopni chłodniej (w sobotę od 2 do 4 st., w niedzielę od 2 do 6), ale wreszcie przestanie padać, co w tej raczej nieprzyjemnej dla większości pory roku powinno cieszyć. W poniedziałek będzie więcej chmur, ale temperatura wróci do poziomu 7-9 stopni.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: