Druga połowa lutego zacznie się słonecznie i ciepło

Na europejskim niebie aktualnie rządzą dwa układy baryczne – niż znad Morza Północnego i bałkańsko-ukraiński wyż. Takie ułożenie sprawia, że prawie nad całą centralną i południową część kontynentu płyną ciepłe atlantyckie masy powietrza. Chłodniejsze docierają nad Wyspy Brytyjskie, Francję, a także nad Skandynawię.
Musimy jednak brać poprawkę na to, że dni są jeszcze dość krótkie, a długa i bezchmurna noc sprawi, cytując Agnieszkę Cegielską, że „ciepło szybko ucieknie do góry” i poza Niziną Szczecińską (1 st.) będzie mróz: -6 st. na Podkarpaciu, -4 na Podlasiu, Roztoczu i w Małopolsce, -3 st. w pasie od Śląska przez Ziemię Łódzką po Mazowsze, -2 st. od Mazur przez Kujawy po Wielkopolskę, -1 st. na Pomorzu Gdańskim i w Lubuskim.
Poniedziałek przywita nas słoneczną, niemal bezchmurną pogodą i to w całym kraju! Pojawią się dwucyfrowe wartości temperatury – prognozowane jest 11 st. we Wrocławiu, 10 w Poznaniu, Szczecinie i Zielonej Górze! Im bardziej na wschód tym nieco chłodniej: 9 st. w Gdańsku i Katowicach, 8 st. w Łodzi i Warszawie, 7 w Olsztynie i Rzeszowie, 6 w Białymstoku i 5 w Suwałkach. Tu można by z kolei zacytować Maję Popielarską, która powiedziała kiedyś o „zimowym upale”. Wiatr z południa nie powinien nam dokuczać.
Co w kolejnych dniach? Wtorek też niezły – nieco więcej chmur, niewielkie opady na północnym wschodzie, ale nadal od 4 do 10 stopni. Od środy pogorszenie – wróci szarość za oknami, będzie padał deszcz i od 4 do maksymalnie 8 stopni na południu, gdzie możliwe są przejaśnienia. W czwartek deszczowo już wszędzie, a w dalszej perspektywie żadnej inwazji arktycznego zimna nie widać!

Mam dla Was zdjęcia z porannego dyżuru Agnieszki Cegielskiej na antenie TVN24 z dnia 11/02/2022. Kolejne ukażą się wkrótce!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: