Wyżowa sielanka się kończy, orkan Dudley znów nakręci wiatromierze!

Słoneczna pogoda z początku tygodnia stanie się wspomnieniem, bo wyż, który ją gwarantował poszedł nad daleki Kaukaz, a do nas wejdzie układ frontów atmosferycznych związanych z głębokim skandynawskim niżem (ma w centrum ledwie 960 hPa) o imieniu Ylenia (która wytworzyła orkan Dudley). Swoją charakterystyką przypomina słynną Nadię (Malika) z końcówki stycznia. Oprócz silnego wiatru musimy się przyszykować też na zmianę cyrkulacji, bo z ciepłej południowo-zachodniej zmieni się na chłodniejszą północno-zachodnią.
W nocy zacznie padać wpierw na północy i zachodzie Polski, a potem już w całym kraju. Ze względu na spore zachmurzenie będzie ciepło: 4 st. na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, 5 na Mazurach i Podlasiu, 6-7 st. w pozostałych regionach, a w okolicach Zielonej Góry możliwe nawet 8 stopni. W ciągu dnia może się przejaśniać na południu i południowym wschodzie, poza tym szaro, buro i deszczowo. Prędkość wiatru może przekraczać 100 km/h w górach i nad morzem! Dość wyrównane warunki atmosferyczne przyniosą też wyrównaną temperaturę: 11 st. w Krakowie, 10 w Katowicach i we Wrocławiu, 9 st. Łodzi, Warszawie i Rzeszowie, 8 st. w Białymstoku, Olsztynie i Poznaniu, 7 st. w Szczecinie i Trójmieście.
Co w kolejnych dniach? W piątek jeszcze wietrznie i deszczowo – od 4 st. na Suwalszczyźnie (gdzie może pojawić się deszcz ze śniegiem) do 9 st. na Dolnym Śląsku. Sobota spokojniejsza w centrum i na południu, od 3 do 9 stopni, ale tym razem biegun ciepła przejdzie na Podkarpacie. Niedziela zapowiada się wyjątkowo paskudnie: od 2 do maksymalnie 7 st. i będzie padać deszcz, a na północnym wschodzie deszcz ze śniegiem. Warto jednak cały czas podkreślać, że mimo połowy lutego za oknami mamy bardziej jesień niż zimę.

I zgodnie z obietnicą druga część galerii zdjęć z najlepszą prezenterką pogody w Polsce, która z chęcią zapraszała do Trójmiasta, z którym jak wiemy jest związana 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: