Sezon orkanów trwa – nadchodzą Antonia i Bibi!

Orkan Dudley dał się ostro we znaki, na przykład trąba powietrzna szalała w okolicy wielkopolskiej Dobrzycy niszcząc kilkanaście domów, z kolei jego następczyni Eunice doprowadziła do katastrofy budowlanej w Krakowie i śmierci dwóch osób. To nie koniec niebezpiecznej pogody.
Po spokojniejszej niedzieli wiatr w nocy ma się rozpędzić do 90 km/h w Polsce północnej i zachodniej. Czeka nas swego rodzaju powtórka z rozrywki, bo kolejny niż nad Bałtykiem, najpierw napływ powietrza polarnomorskiego cieplejszego a potem chłodniejszego, jednak o żadnym mrozie nie ma mowy. Może słabo padać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Minimalna temperatura wyniesie 1 st. w Suwałkach, 2 w Olsztynie i Białymstoku, 3 st. w Gdańsku i Lublinie, 4 st. w Szczecinie, Łodzi i Warszawie, 5 st. w Krakowie i Poznaniu, 6 st. w Katowicach i Zielonej Górze, 7 we Wrocławiu. Ostatni pełny tydzień lutego przywita nas zmienną pogodą z temperaturą od 6 st. na Pomorzu Zachodnim i Kujawach do lokalnie 8 st. na Dolnym Śląsku, Małopolsce i Mazowszu. Cały czas wiatr w porywach może osiągać prędkość do 100 km/h na Wybrzeżu!
W kolejnych dniach nie ma co liczyć na poprawę – we wtorek i środę jakieś przejaśnienia mogą pojawiać się w Polsce zachodniej, w ciągu dnia temperatury dodatnie: od 3 do 7 stopni, przy czym na wschodzie kraju może padać deszcz ze śniegiem.

Mnie akurat orkan nie doświadczył, ale miałem poważną awarię sprzętu, dzięki któremu mogę do Was pisać i informować. Szczęśliwie obyło się jedynie na wymianie zasilacza – dziękuję za sprawną obsługę serwisu. Niestety nie będzie żadnego materiału z dnia 10 lutego, za to z kolejnego poranka zdjęcia z Agnieszką Cegielską zamieściłem w poprzednich notkach, zatem zapraszam do ich obejrzenia!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: