Wyżowa pogoda w marcu to słońce, ale i mroźne noce!

Na większą część kraju decydujący wpływ ma wyż w centrum nad Niemcami. Front atmosferyczny znajduje się mniej-więcej na linii wschodniej granicy. Ma to znaczenie o tyle, że chłodniejsze powietrze płynie znad Finlandii nad wschodnią Europę, m.in. do Ukrainy, a także dalej nad Rumunię, Bułgarię i aż nad Turcję. Tymczasem cieplejsze, atlantyckie dochodzi nad Europę Zachodnią i zacznie sięgać także do nas.
I zgodnie z tym może popadać deszcz ze śniegiem na obszarze od Suwalszczyzny po Małopolskę, z kolei na Pomorzu Zachodnim mogą formować się gęste mgły. Ciekawy ma być układ temperatur, bo najcieplej w okolicach Warszawy i tam 0 st., -1 w Trójmieście, a także w Katowicach i Krakowie, -2 st. w Olsztynie, Rzeszowie i we Wrocławiu, -3 st. w Lublinie i Szczecinie, -4 w Poznaniu i -5 st. w Bydgoszczy. W dzień niewiele się zmieni – nadal lepsza pogoda na zachodzie Polski, co również odbije się na wskazaniach termometrów, bowiem 9 st. prognozowane jest na Ziemi Lubuskiej, 8 st. na obszarze od Niziny Szczecińskiej przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk. Im bardziej na wschód, tym większe zachmurzenie i niższe wartości: 6 st. na Ziemi Łódzkiej, 5 st. na Mazowszu i w Małopolsce, 3 st. na Podkarpaciu i maksymalnie 2 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu.
W kolejnych dniach czeka nas wyżowa pogoda, nie powinno padać, ale – będzie coraz chłodniej, co może wspomagać wzrost zagrożenia smogiem. W czwartek od 0 do 7 stopni, w piątek od 1 do 5 stopni. W takiej sytuacji czekają nas także mroźne noce. Z kolei w weekend temperatura nieco się „wyrówna”, mianowicie od 4 do 7 st., ale żadnego większego ocieplenia póki co nie widać.

Z okazji Dnia Kobiet składam wszystkim Czytelniczkom, a także najlepszej prezenterce pogody w Polsce, Agnieszce Cegielskiej wielu radosnych chwil, owocujących uśmiechem, a także sporo cierpliwości i wytrwałości, wszakże czasy mamy ostatnio niełatwe.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: