Początek kwietnia kapryśny i wietrzny

Nie mamy spokoju nad naszą częścią Europy. Co chwilę przechodzą kolejne fronty atmosferyczne związane z niżami, które przychodzą znad Atlantyku – ostatnio we znaki dała się niejaka Mirella. Kolejny niż zmierza znad Morza Północnego w kierunku Bałtyku i przyniesie ze sobą silny wiatr i na moment wpuści też nieco cieplejsze powietrze od tego, które było z nami jeszcze parę dni wcześniej i przyniosło choćby opady śniegu na Pomorzu.
W nocy może popadać na północy Polski i będzie to wyłącznie deszcz, bowiem będzie dość ciepło – 9 st. prognozowane jest w Katowicach i we Wrocławiu, 8 st.w Łodzi, Krakowie i Poznaniu, 7 st. w Bydgoszczy i Szczecinie, 6 st. w Gdańsku i Warszawie, chłodniej tylko w Białymstoku, Olsztynie (4 st.) i Suwałkach (2 st.). W ciągu dnia przelotnie popada na północy, a w drugiej części dnia na krańcach zachodnich, a wiatr może osiągać w porywach 70 km/h. Mimo to będzie niemal tak ciepło jak w słonecznych dniach marca: 12 st. na Suwalszczyźnie, 14 st. na Podlasiu, 15 na Mazurach, 16 na Kujawach, Mazowszu i w Wielkopolsce, 17 na Ziemi Łódzkiej i Śląsku, 18 st. na Podkarpaciu i w Małopolsce.
W kolejnych dniach będzie niestety chłodniej i wszędzie może przelotnie padać. W piątek od 9 st. na północnym wschodzie do 14 na południu, w sobotę od 7 do 11. Na początku nowego tygodnia będzie jeszcze mniej, bo przy ledwie czterech stopniach może w południowo-wschodniej Polsce spaść śnieg! Kwiecień póki co przeplata nieco zimy, zero lata. Swoją drogą lato jest na Cyprze – tam mają już 29 stopni, my na takie temperatury długo poczekamy jeśli w ogóle.

https://www.easypaste.org/file/wEebDrTH/Aga050422.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/oOEuvrPY/Aga050422.02.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: