Choć mamy środek kwietnia, to Wielkanoc będzie chłodna

Sprawdziły się słowa Agnieszki Cegielskiej o ociepleniu w okolicach środy i czwartku. Było nawet lepiej niż zapowiadała, bo zamiast 20 stopni we Wrocławiu były 23, a w Poznaniu zamiast 18 było 21. Jednak ten rok pokazuje nam, że to co dobre szybko się kończy. Od zachodu wkroczy front atmosferyczny, po południu zaczęło padać na Pomorzu Zachodnim, pod wieczór w Wielkopolsce. Gorszą wiadomością jest to, że ciepło zostanie zepchnięte na południe kontynentu, a do nas znowu zacznie płynąć polarny chłód. Mamy to odczuć szczególnie w noc wielkanocną.
Jednak wracając do aktualnych spraw piątkowa noc będzie ciepła: 10 st. we Wrocławiu, 9 w Katowicach, Łodzi i Warszawie, 8 w Krakowie, Lublinie i Poznaniu, 7 w Bydgoszczy, Szczecinie i Suwałkach, 6 st. w Olsztynie i Trójmieście. Padać nie powinno jedynie w regionach południowo-wschodnich. Wielki Piątek sprzyja postnemu nastrojowi, a pogoda będzie temu paradoksalnie pomagać. Szaro, pochmurno, deszczowo – szczególnie na północy i zachodzie Polski. I taki paradoks – w Trójmieście jak nocą termometry mają pokazać 6 st., to za dnia tak samo! Za mocno nie ruszy też temperatura na Mazurach czy w Lubuskim (maksymalnie 9 st.), podobnie na Kujawach (10 st.) czy w Wielkopolsce (11 st.). Nieco lepiej prezentuje sytuacja Górnego Śląska, Mazowsza czy Podkarpacia bo tam 14, a w Małopolsce nawet 15 stopni.
W świąteczne dni mniej opadów, ale chłodniej – w Wielką Sobotę od 7 do 11 st., deszczowo na południu, w górach możliwy śnieg, na pozostałym obszarze dość pogodnie, a na zachodzie nawet słonecznie. Po zimnym poranku z kilkustopniowym mrozem W niedzielę podobnie – od 7 do 12 st. Spacer po ucztowaniu jest dla zdrowia wskazany, ale warto będzie pomyśleć o kurtce, bo o cieple na jakiś czas zapomnimy…

My zaś nie zapominamy o Agnieszce, którą możemy zobaczyć i usłyszeć w materiale z ubiegłego piątku. W okresie świątecznym postaram się uzupełnić kilka wcześniejszych notek, zatem zapraszam do śledzenia i przeglądania 🙂

https://www.easypaste.org/file/RUtdTvXW/Aga080422.mp4?lang=pl

https://www.easypaste.org/file/TXpBGRC5/Aga080422.02.mp4?lang=pl

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: