Po mroźnej nocy niech Święta będą radosne!

Popołudnie w Wielką Sobotę należało do najlepszej prezenterki pogody w Polsce, czyli do Agnieszki Cegielskiej. Na samym początku w „Faktach po popołudniu” około 17:00 wspominała, że były takie obszary w kraju, w których nie padało od trzech tygodni.
Wspominała, że „bardzo trudno jest wszystkich pogodowo w naszych szerokościach geograficznych zadowolić – tym bardziej na Święta. Uważam, że ten kwiecień, może to dobrze że nie odbiega od normy, tak jak to się wydarzyło w lutym, bo on jest takim typowym kwietniem, w którym wiele się może zdarzyć w pogodzie, on też nie jest bardzo ciepły (zgadzam się), bo mieliśmy takie pojedyncze dni, kiedy ta temperatura była trochę wyższa, a teraz właściwie to jest norma – ja pamiętam wiele takich momentów może ze względu na pracę i obecność tu, że to właśnie w kwietniu w święta mieliśmy śnieg, a nie było go na Boże Narodzenie”. Dalej mówiła, że przymrozki występują nawet w maju. Ja pewnej rzeczy nie rozumiem – skąd ta fascynacja, zwłaszcza płci pięknej majem – to raczej w Polsce generalnie deszczowy miesiąc z niżami genueńskimi i opadami nawalnymi, czasem powodującymi poważne powodzie.
W każdym razie nocą dodatnio tylko na Nizinie Szczecińskiej (plus 2 st.) i w Trójmieście (1 st.), na pozostałym obszarze kraju niestety ujemnie: -1, -2 stopnie, jedynie w Suwałkach -3, co potwierdza prognozy sprzed kilku dni – czyli sprawdza się to, o czym mówiła kilka dni temu.
Co czeka nas w niedzielę? „Południowy wschód z opadami deszczu ze śniegiem, w górach śnieg – oczywiście to nie są opady intensywne(…), ale tam ta temperatura odczuwalna będzie niższa, bo jeżeli prognozujemy w Rzeszowie 8 st., opady deszczu ze śniegiem i silniejszy wiatr, no to wiadomo, że ponieważ to Wielkanoc i ta pora to życzylibyśmy sobie, żeby było cieplej, no ale wszystkiego w życiu mieć nie można i oby mieć tylko takie problemy”. Idąc na świat OK, wojna w Ukrainie gorsza niż chłodna kwietniowa Wielkanoc w Polsce. Jednak kronikarsko warto przedstawić sytuacje: 12 st. w Szczecinie, Poznaniu i Zielonej Górze, 11 w Bydgoszczy i we Wrocławiu, 10 w Olsztynie i w Warszawie, 9 w Białymstoku i 8 w Białymstoku, Gdańsku, a także na południu.
Lany Poniedziałek będzie z pewnością na południu, poza tym będzie spokojnie, maksymalnie 12 st. na Pomorzu Zachodnim, na sporym obszarze 9-10 st., wtorek gorszy, bo deszczowo i 7-9 st., obroni się jedynie północny zachód z trzynastoma stopniami. Trzeba powiedzieć otwarcie – pogodowo słabiutko… Oby przynajmniej w domach święta były radosne i spokojne. I pamiętajmy o tych, którzy powierzyli nam swój los, którzy schronili się u nas przed wojną, by mogli wrócić w spokoju do własnej ojczyzny! Trzymajcie się!

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: