Kapryśny poniedziałek, potem ma być lepiej i nieco cieplej!

Wczorajsze popołudnie i wieczór należały do Agnieszki Cegielskiej, która jak zwykle w piękny sposób raczyła widzów informacjami pogodowymi. Na samym początku wspominała, że najbliższa noc – czyli ta, która jest już za nami będzie cieplejsza od tych poprzednich. Pomogło temu większe zachmurzenie, które sprawiło, że temperatura trzymała się w granicach 6-8 st., a przy słabym wietrze można było nawet i okno otwarte pozostawić w sypialni.
Co czeka nas w ciągu dnia? „Tu będzie dużo się działo, właściwie wszystko może się wydarzyć: i zachmurzone niebo, i mniej zachmurzone, i opady z dużą dawką chmur, i z mniejszą ilością, i samo słońce np. na Pomorzu Zachodnim. I deszcz, słońce, chmury i burze np. na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie, więc to będzie bardzo dynamiczny poniedziałek, jeśli chodzi o zjawiska atmosferyczne, więc warunki biometeorologiczne wymarzone nie będą, na pewno najlepsze tu, gdzie tego spokoju będzie najwięcej – na Pomorzu Zachodnim. W centrum 10-11 st., 13 Warszawa i widzimy tak naprawdę ten front atmosferyczny, czyli dwie różne masy powietrza, bo za frontem popłynie takie powietrze rześkie, z kolei do polski południowo-wschodniej jeszcze będzie docierać to powietrze cieplejsze, stąd na termometrach przyjemniejsze zdecydowanie temperatury – 16 st. Wiatr umiarkowany, ale on będzie się nasilać w czasie tych wiosennych burz, tylko te spodziewane są tylko w Polsce południowo-wschodniej, w pozostałych regionach będzie spokojniej jeśli chodzi o burze”. Agnieszka nie wspomniała, że jutro najchłodniejsze będzie Trójmiasto – tam ledwie 8 st., czyli dwa razy mniej niż na burzowym Podkarpaciu – to spora amplituda pomiędzy obszarem najchłodniejszym i najcieplejszym.
Zbliża się koniec kwietnia, a żadnego efektownego ocieplenia i dwudziestu stopni niestety nie widać: „jeszcze nie we wtorek, bo we wtorek na termometrach od 11 do maksymalnie 13-14 stopni na zachodzie kraju, ale już troszeczkę więcej za oknami rozpogodzeń, ale uspokajamy że już od środy czeka nas więcej słońca i powolutku ta temperatura im bliżej końca miesiąca, tym powinna być wyższa – już w okolicach czwartku widzimy 16 st., a nasz redakcyjny kolega Tomasz Wasilewski z kolei w prognozie długoterminowej już zobaczył to ciepło, na które czekamy”. Obstawiałbym czerwiec, jeszcze poczekamy – ale na zdjęcia z najlepszą pogodynką Polski czekać nie będziemy 🙂

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: