Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Agnieszka ostro pracuje na początku maja

To już czwarty z rzędu dyżur Agnieszki Cegielskiej u początku piątego miesiąca roku 2022. Dziś prowadzący, a studiami związany z Poznaniem Mateusz Walczak zapytał Ją, czy będzie na tyle ciepło, żeby pojawiło się 25 stopni, Ona odpowiedziała: „może tak się zdarzyć, że będą takie regiony jak np. Polska południowo-zachodnia, która jest zawsze tym najcieplejszym regionem, gdzie np. w przyszłym tygodniu poczujemy to 25 st., bo czym innym jest ta temperatura prognozowana, a czym innym jest temperatura odczuwalna, w zależności od warunków atmosferycznych, więc w przyszłym tygodniu będzie zdecydowanie cieplej”.
W nocy chłodno na północnym wschodzie – tylko 2 st. w Suwałkach, 3 w Białymstoku, 4 w Olsztynie, a w centrum i na zachodzie wygląda to już lepiej: 7 w Warszawie, Trójmieście i we Wrocławiu, 8 w Łodzi i Poznaniu, 9 w Szczecinie i Bydgoszczy, 10 możliwe w Gorzowie Wielkopolskim. Zresztą Agnieszka zwracała uwagę na przełom, jaki dokonuje się w temperaturze, zwłaszcza w tych zwyczajowo najchłodniejszych regionach, bowiem mówiła, że na początku miesiąca było tam 11-12 st., a jutro prognozowane jest już 15-16. Ponadto wspominała o możliwości wystąpienia burz, szczególnie na południu kraju, co jest charakterystyczne bardziej dla cieplejszych okresów w roku. I rzeczywiście – jutro od Mazowsza przez Wielkopolskę po Lubuskie 20 stopni, tyle samo też na Podkarpaciu, na Śląsku nawet 21, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Kujawach przyzwoite 19. Także wiosna zaczyna się wreszcie rozwijać.
Widać to również w prognozach na kolejne dni: w piątek od 14 do 20 st. i opady w centrum i na południu, sobota nieco spokojniejsza, z przelotnym deszczem na Pomorzu Zachodnim, bardziej wyrównana termicznie – od 17 do 19 st.
Jak stwierdziła nasza ulubiona prezenterka: „Marzec był miesiącem bardzo słonecznym, bardzo suchym, kwiecień był chłodniejszy, natomiast w maju? Wszystko zakwita i wszystko jest możliwe”. Tę ostatnią część zdania mocno w życie wcielił pewien 22-latek w San Francisco, wchodząc bez zabezpieczenia na 65-piętrowy wieżowiec i tą historię zarówno Agnieszka jak i Mateusz wspólnie obejrzeli.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: