Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Koniec maja przyniesie więcej deszczu!

Dziś Polska była pod wpływem układu frontów atmosferycznych, co objawiało się zmienną pogodą. Ten stan zawdzięczamy cyrkulacji zachodniej, która będzie w naszą część kontynentu kierować kolejne niże i fronty. Póki co jesteśmy w wycinku ciepłym, dlatego dziś mimo deszczu było w wielu regionach powyżej 20 st. i odczuwalnie cieplej niż w poniedziałek, ale coraz śmielej docierać do nas będzie chłodniejsze powietrze z północnego Atlantyku.
Nocą pogodnie na północy i zachodzie, na pozostałym obszarze możliwy przelotny deszcz. Będzie dość ciepło: 15 st. w Katowicach i Krakowie, 14 w Łodzi, 13 w Rzeszowie i Warszawie, 12 w Białymstoku, Poznaniu i we Wrocławiu, chłodniej w Szczecinie, tam tylko 9 st. W dzień słonecznie na zachodzie, deszczowo na wschodzie, a przy granicy z Ukrainą możliwe są lokalne burze, ale też na Podkarpaciu będzie najcieplej – tam prognozowane są 23 stopnie, w Małopolsce 22, w centrum kraju 20-21, podobnie na Podlasiu i Dolnym Śląsku, 19 st. wzdłuż całego Pomorza.
W czwartek popada na północy i tam też najchłodniej, bo maksymalnie 18 st., w centrum 21 a na południu nawet 24. Piątek zapowiada się bardziej deszczowo i chłodniej – od 16 do 20 st. Według obecnych prognoz weekend zapowiada się wręcz paskudnie – w sobotę bez szans nawet na przejaśnienia i ledwie od 12 do 17 stopni, w niedzielę za wyjątkiem Dolnego Śląska również rządzić będą deszczowe chmury. Trzeba jednak przyznać, że przyroda go potrzebuje, przy okazji pozwoli to zredukować wysokie zagrożenie pożarowe w lasach.

Autor: MaciekPOZ

Od kilku lat prowadzę internetową stronę fanklubu Agnieszki Cegielskiej, miałem możliwość i zaszczyt osobistego spotkania z Nią, śledzę Jej działalność publiczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: